З турботою про бджіл: як запобігти їх отруєнням токсичними речовинами Рекомендовані

Останніми роками почастішали випадки масових отруєнь бджіл після обробок полів пестицидами, особливо при застосуванні авіаційного способу.

Загибель бджіл завдає великих збитків не лише пасічникам. Господарники втрачають відчутну частину врожаю через те, що не відбувається запилення сільськогосподарських культур бджолами.

Відповідно до Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєння бджіл профілактика отруєння бджіл базується на беззаперечному дотриманні вимог ст. 30 Закону України «Про бджільництво» від 02 лютого 2000 року №1492-ІІІ (1492-14) та суворому дотриманні регламентацій застосування в навколишньому середовищі токсичних для бджіл речовин.

Відповідно до ст. 37 Закону України «Про бджільництво» фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації та в інший спосіб попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичного препарату.

Обробки проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години.

Не допускають обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.

У випадку застосування пестицидів в умовах закритого грунту обробки проводять увечері після закінчення льоту бджіл або ізолюють бджіл у вуликах на термін, передбачений обмеженнями при застосуваннізасобу захисту рослин.

Відповідно до ст. 38 Закону України «Про бджільництво» порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

1220755
Сьогодні
Цього місяця
Всього
851
70895
1220755

Ваш IP: 54.226.4.91
22-05-2019