Фахівці Держпродспоживслужби області взяли участь у семінарі «Впровадження системи НАССР на елеваторах України» Рекомендовані

У м. Кропивницькому відбувся семінар для представників елеваторів Кіровоградської області щодо впровадження системи HACCP. Організатор заходу - Українська Зернова Асоціація за підтримки ЄБРР в рамках ініціативи EU4Business за сприяння Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Мета семінару, який є десятим із циклу безкоштовних практичних семінарів, - роз’яснення законодавчих змін для вітчизняних зернозберігальних та зернопереробних підприємств щодо впровадження процедур НАССР, які є обов’язковими для всіх потужностей, що провадять діяльність з харчовими продуктами, у складі яких відсутні необроблені інгредієнти тваринного походження (крім малих потужностей).

Перед учасниками заходу виступила заступник начальника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини - начальник відділу державного контролю Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області С.В. Яніцька. Доповідач зупинилася на вимогах нового харчового законодавства щодо ролі та відповідальності операторів ринку за безпечність харчової продукції та кормів.

 

DSC 06

 

Елеватори, які працюють з продовольчим зерном та провадять діяльність з харчовими продуктами, зобов’язані впроваджувати систему HACCP, крім випадків, коли збіжжя зберігається в місці первинного виробництва (вирощування). Нині на Кіровоградщині функціонує понад 60 сертифікованих елеваторів. Чимало їх має розвинену інфраструктуру, власні лабораторії для проведення аналізів, сполучення з залізничною мережею.

Варто відзначити, що Держпродспоживслужба як основний регулятор ринку в Україні здійснює державний контроль за впровадженням постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (HACCP). Тому, починаючи з 20 вересня 2018 року, Держпродспоживслужба перевірятиме потужності, що провадять діяльність з харчовими продуктами, у складі яких відсутні необроблені інгредієнти тваринного походження, на предмет впровадження системи HACCP.

 

DSC 04

 

Довідково. HACCP (англ. Hazard Analysis Critical Control Point) є науково обгрунтованою системою, що дозволяє створити на підприємстві умови для виробництва безпечної продукції шляхом визначення (ідентифікації) і контролю небезпечних чинників, єдиною системою управління безпечністю харчової продукції, яка довела свою ефективність і прийнята міжнародними організаціями. В законодавстві України прийнято вживати англомовну абревіатуру (HACCP), однак популярності набула кирилична транслітерація ХАССП.

Система аналізу небезпек і критичних точок контролю забезпечує контроль на всіх етапах виробництва харчових продуктів, у будь-якій точці процесу виробництва, зберігання та реалізації продукції, де можуть виникнути небезпечні ситуації. При цьому особлива увага спрямована на критичні точки контролю, в яких всім видам ризиків, пов'язаним із використанням харчових продуктів, можна запобігти, їх усунути або знизити до припустимих рівней внаслідок цілеспрямованих заходів контролю.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

1138320
Сьогодні
Цього місяця
Всього
1982
57825
1138320

Ваш IP: 52.55.186.225
25-04-2019