Питання експорту харчових продуктів обговорили спеціалісти Держпродспоживслужби Рекомендовані

На виконання доручення Кабінету Міністрів України представники Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області взяли участь в експертній зустрічі на тему: «Сертифікація вантажів з харчовими продуктами для експорту з України».

Мова йшла про одержання права експорту на міжнародні ринки шляхом проведення аудитів та інспекцій системи державного контролю та нагляду при виробництві тваринницької продукції ветеринарними службами країн-імпортерів, порядок затвердження експортних потужностей. Враховуючи різну епізоотичну ситуацію, в країнах світу існують певні вимоги, які повинні бути виконані як в процесі отримання дозволу на торгівлю, так і під час самої торгівлі.

Право експорту продукції до країн Європейського Союзу наразі мають 289 українських підприємств, в тому числі 109 виробників харчових продуктів: м’яса птиці, риби, меду, яєць, молока та молочних продуктів.

Суб’єкти господарювання - фізичні чи юридичні особи - одержують міжнародні ветеринарні сертифікати, ветеринарні свідоцтва, які видаються державними ветеринарними інспекторами або офіційними ветеринарними лікарями. Рішення про видачу ветеринарного документа приймається за результатами безпосереднього огляду товару (клінічний огляд тварин, ветеринарно-санітарний огляд харчових продуктів, кормів та інших об’єктів державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду), який проводиться після звернення заявника.

Спікери наголосили, що з ветеринарно-санітарної точки зору міжнародна торгівля тваринницькою продукцією залежить від ряду факторів, які повинні враховуватися для забезпечення її безперешкодного просування і недопущення загрози здоров’ю людей і тварин.

Захід відбувся у режимі відеоконференції, під час якої спеціалісти управлінь Держпродспоживслужби, науковці та представники інститутів громадянського суспільства мали змогу обговорити проблемні питання.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

1304470
Сьогодні
Цього місяця
Всього
725
50609
1304470

Ваш IP: 34.229.126.29
17-06-2019