Оздоровча кампанія дітей перебуває на особливому контролі Держпродспоживслужби області Рекомендовані

На цьому під час апаратної наради в облдержадміністрації наголосив начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області І.Р. Бойчук.

Цього року в області працюють 6 позаміських закладів оздоровлення та відпочинку, що мають підписані Держпродспоживслужбою області Акти приймання: ТОВ ДЗОВ «Дружба» (Олександрійський район); ТОВ Оздоровчий комплекс «Лісова пісня» (Маловисківський район); ДОЗ «Сонячний» (Долинський район); ТОВ ДЗОВ «Чайка» (Гайворонський район); ТОВ ДЗОВ «Бригантина» (Новоархангельський район); ДОЗ «Жовтень» (Олександрівський район).

До початку оздоровлення всі табори були обстежені комісійно, деякі з них - двічі. Майже всі виявлені порушення в сфері санітарного законодавства та у сфері безпечності харчових продуктів до відкриття закладів були усунені.

Хід оздоровчої кампанії також під контролем. Прийнято рішення про проведення позапланових перевірок дитячих таборів з розширеним лабораторним контролем під час оздоровчих змін. Спеціалісти Держпродспоживслужби області вже перевірили всі заміські дитячі табори оздоровлення та відпочинку і взяли участь у 2 комісійних обстеженнях у складі обласної комісії. У таборах «Жовтень», «Чайка» та «Сонячний» було виявлено порушення: недостатня кількість меблів для дітей (шафи для одягу, приліжкові тумбочки); не дотримується примірне двотижневе меню, погоджене в установленому порядку; не дотримуються умови зберігання продовольчої сировини та харчових продуктів (невідповідні температурні режими, відсутність маркування сировини).

Також виявлено, що для організації питного режиму дітей використовується бутильована вода з вичерпаним терміном придатності (табір «Жовтень»); не проводиться лабораторний контроль води в штучному басейні, де купаються діти (табір «Сонячний»); використовується надщерблений посуд; неупорядковано зберігається прибиральний інвентар, миючі та дезінфікуючі засоби; порушено правила ведення обліково-звітної документації з організації харчування.

За результатами лабораторних досліджень вміст нітратів у пробах питної води не відповідає нормам в закладах «Дружба» і «Сонячний»; виявлено невідповідність щодо калорійності в одній пробі готової страви у таборі «Жовтень»; під час дослідження змивів з обладнання, одягу та рук працівників на харчоблоках у 14% результатів виявлено бактерію групи кишкової палички («Жовтень», «Лісова пісня», «Дружба»).

Керівникам закладів надані приписи щодо термінового вжиття заходів, а саме: проведення повторних досліджень води зі свердловини, на харчоблоці та з басейну, де купаються діти і використання бутильованої води з кулерів для організації питного режиму у таборі «Сонячний»; прибирання на харчоблоці, заміна спецодягу для працівників, проведення повторних досліджень води у таборі «Дружба»; прибирання на харчоблоці та повторний відбір змивів у таборі «Жовтень».

Вода з поверхневих водойм, де купаються діти, відповідає всім санітарно-гігієнічним нормам. Проведення частини досліджень триває.

Позапланові перевірки Держпродспоживслужби області продовжуватимуться під час третьої та четвертої оздоровчих змін.

І.Р. Бойчук також повідомив, що спалахів та групових випадків кишкових інфекцій серед дітей, пов’язаних із закладами оздоровлення та відпочинку, немає.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

1219371
Сьогодні
Цього місяця
Всього
4332
69511
1219371

Ваш IP: 54.87.61.215
21-05-2019