Спалювати сміття та суху рослинність заборонено! Рекомендовані

Щодня на території області фіксуються загоряння сухої рослинності та сміття. У більшості випадків пожежі на відкритих територіях стаються через навмисні підпали стерні, сухої рослинності та сміття. Цим люди шкодять своєму здоров’ю, здоров’ю оточуючих та навколишньому природному середовищу.

Під час спалювання сміття та сухої рослинності у повітря разом з димом потрапляє велика кількість токсичних шкідливих речовин. Дим містить пари та тверді часточки, які в завислому стані залишаються у повітрі на тривалий час. Ці часточки та токсичні гази мають негативний вплив на здоров’я населення: виникає подразнення очей, носової порожнини, труднощі з диханням, кашель та головний біль. Все це знижує імунітет людини, часто посилює перебіг хронічних захворювань.

Випалювання стерні та сухої рослинності призводить до знищення місць гніздування птахів, місць перебування тварин, усього видового складу тваринного та рослинного світу; знищується мікрофлора ґрунтів, погіршується їх структура, посилюються процеси водної та вітрової ерозії земель, що призводить до деградації ґрунтів та інших негативних наслідків. Також випалювання стерні, сухої рослинності може призвести до пожеж у лісосмугах, лісах, завдаючи великої шкоди природному середовищу.

З метою знищення трав’яних залишків доцільно проводити їх утилізацію. Одним із методів утилізації може бути компостування – розкладення рослинних залишків без доступу кисню з утворенням компосту (однорідної органічної маси, яку можна використовувати в якості добрив). Найціннішою характеристикою компосту як добрива вважається вміст у ньому великої кількості хімічних елементів, необхідних рослині для життя.

Заборона спалювати листя, суху рослинність та сміття передбачена Законами України «Про атмосферне повітря», «Про відходи» та іншими нормативно-правовими актами. За шкоду, завдану довкіллю та здоров’ю людей, порушник може нести як адміністративну, так і кримінальну відповідальність.

Головне управлінння Держпродспоживслужби в Кіровоградській області звертається до мешканців міст та сіл області з проханням не спалювати стерню, суху рослинність та сміття на присадибних ділянках та відкритій місцевості. Не будьмо байдужими до довкілля та до власного здоров'я.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

1138335
Сьогодні
Цього місяця
Всього
1997
57840
1138335

Ваш IP: 52.55.186.225
25-04-2019