За фактом захворювання на лептоспіроз Держпродспоживслужба області провела розслідування Рекомендовані

Гайворонське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області провело епідеміологічне та епізоотичне розслідування випадку лептоспірозу, викликаного Leptospira Сaniсola у мешканця с.Чемерпіль Гайворонського району. Цей вид збудника лептоспірозу може викликати захворювання як людей, так і тварин.

За результатами обстеження місця проживання хворого встановлено, що за зазначеною адресою утримуються 3 голови великої рогатої худоби та 2 собаки. Проведено клінічний огляд наявного поголів’я та відібрано проби крові для лабораторного обстеження на лептоспіроз. За результатами дослідження, проведеного Кіровоградською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби, Leptospira Сaniсola у тварин не виявлена. В тваринницьких приміщеннях проведено дератизацію та дезінфекцію.

З анамнезу встановлено, що 20 липня поточного року, коли чоловік гнав корів на пасовище, його покусав сусідський собака (за медичною допомогою потерпілий не звертався). 01 серпня, маючи рани від укусу, чоловік купався у р.Південний Буг.

Враховуючи дані епідеміологічного та епізоотичного розслідування встановлено, що зараження на лептоспіроз відбулося під час купання у р.Південний Буг.

Гайворонське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області провело санітарно-освітню роботу з питань профілактики лептоспірозу з членами родини та сусідами хворого. В місцях відпочинку людей на р.Південний Буг встановлено таблички про заборону купання.

Питання профілактики зооантропонозних інфекцій перебуває на контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.

Як убезпечити себе і близьких від лептоспірозу – читайте на нашому сайті за посиланням.

Довідково. Пік захворюваності на лептоспіроз припадає на серпень-вересень, що зумовлено активним відпочинком населення на природі, купальним сезоном, риболовлею, а також зростанням у цей період чисельності мишовидних гризунів. За 7 місяців поточного року в Україні зареєстровано 78 випадків захворювання, за аналогічний період 2017 року – 108 випадків (за рік – 332).

Що стосується Кіровоградської області, з початку року на лептоспіроз захворіло 7 осіб, в тому числі мешканець с.Завалля Гайворонського району, який рибалив на р.Південний Буг в районі с.Завалля та мешканець м.Кропивницький, що купався та рибалив у ставку в с.Соколівське. В обох випадках при лабораторному дослідженні сироватки крові отримано позитивний результат на наявність лептоспір.

В 2017 році було зареєстровано 11 випадків захворювання на 7 адміністративних територіях (м.Кропивницький, м.Олександрія, Добровеличківський, Знамянський та Олександрійський райони – по 1 випадку, Бобринецький район – 2 випадки, Гайворонський район – 4 випадки).

Держпродспоживслужба області наголошує, при найменшій підозрі щодо захворювання на лептоспіроз необхідно негайно звернутися до лікаря. Тільки вчасно розпочате лікування може зберегти життя!

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

1138342
Сьогодні
Цього місяця
Всього
2004
57847
1138342

Ваш IP: 52.55.186.225
25-04-2019