Держпродспоживслужба області оштрафувала виробника та реалізатора шаурми більш ніж на 22 тисячі гривень Рекомендовані

У зв’язку з погіршенням епідемічної ситуації щодо захворюваності на гострі кишкові інфекції, масовими випадками харчових отруєнь, пов’язаних із вживанням страв вуличної їжі, та на виконання доручення Голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимира Лапи від 06 серпня 2018 року, доручення Начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області від 09 серпня 2018 року створено робочі групи (комісії) для проведення комісійних моніторингових обстежень закладів громадського харчування по виготовленню та реалізації вуличної їжі.

Обстеження проводяться фахівцями районних та міських управлінь (відділів) Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області із залученням спеціалістів райдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування, Національної поліції.

Під час обстежень закладів швидкого харчування у операторів ринку виявлено численні порушення, а саме:

- відсутність супровідних документів на харчову продукцію, які засвідчують її безпеку та якість;

- недотримання температурного режиму при зберіганні та приготуванні харчових продуктів;

- незадовільний санітарно-технічний стан приміщень;

- миття та дезінфекція не проводяться;

- в кіосках відсутнє водопостачання та водовідведення.

В ході проведення моніторингу деякі заклади призупинили свою діяльність.

За результатами обстежень та з урахуванням оцінки ризику відповідно до Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» Держпродспоживслужба області провела позапланові заходи державного нагляду у формі інспектувань операторів ринку харчових продуктів щодо дотримання вимог законодавства, внаслідок чого складено протокол та винесено постанову - фізичну особу-підприємця притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу на суму більше 22 тис. грн. Деякі оператори ринку отримали приписи щодо вжиття заходів, направлених на усунення порушень вимог чинного законодавства, а деякі - рішення про тимчасове припинення обігу харчових продуктів (виготовлення та реалізації шаурми).

Моніторингові обстеження та позапланові перевірки закладів громадського харчування продовжуються. Ситуація залишається на контролі Держпродспоживслужби області.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

2013895
Сьогодні
Цього місяця
Всього
2069
2069
2013895

Ваш IP: 3.235.75.174
01-06-2020