У Компаніївському районі вживаються заходи з недопущення поширення особливо небезпечної інфекції - лептоспірозу Рекомендовані

Відповідно до повідомлення ДУ «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України» при дослідженні гризунів, виловлених у лісосмузі на в’їзді в смт Компаніївка, в 3 екземплярах були виявлені збудники особливо небезпечної інфекції - лептоспірозу та в одному - ієрсиніозу. Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області вживає відповідних заходів реагування. Голові Компаніївської ОТГ, Компаніївської РДА, відділу освіти, головним лікарям Компаніївської ЦРЛ та КЗ «ЦПМСД» направлено рекомендаційні листи щодо проведення заходів з недопущення виникнення та розповсюдження виявлених захворювань на території району.

Запобіжні заходи повинні бути спрямовані перш за все на ліквідацію джерела інфекції, а саме - знищення пацюків і мишей з метою запобігання захворювання лептоспірозом як тварин, так і людей. При догляді за тваринами, як на фермі, так і вдома, необхідно використовувати засоби захисту ( рукавиці, халат, чоботи).

Боротьба з гризунами, які є довготривалими носіями лептоспір та виділяють їх із сечею в навколишнє середовище, повинна проводитися всіма доступними засобами (капкан, пастка, приманка).

Для недопущення передачі інфекції харчовим шляхом населенню рекомендується не вживати сиру воду з неперевірених джерел та відкритих водоймищ, не пити некип’ячене молоко, захищати продукти харчування від доступу гризунів, не вживати немиті овочі і фрукти.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

1219530
Сьогодні
Цього місяця
Всього
4491
69670
1219530

Ваш IP: 54.87.61.215
21-05-2019