Встановлено причини виникнення випадків гострої кишкової інфекції серед відвідувачів кафе «Смачні традиції» Рекомендовані

Результати епідеміологічного розслідування та позапланового інспектування закладу громадського харчування – кафе «Смачні традиції» в м. Кропивницькому в комплексі з даними лабораторних досліджень, які були проведені лабораторіями Держпродспоживслужби та Кіровоградського обласного лабораторного центру, виявили ряд порушень чинного законодавства. Серед них - перехрещення потоків у технологічних процесах  приготування їжі (перехресне забруднення); недотримання товарного сусідства при зберіганні харчових продуктів; відсутність контрольних термометрів у холодильному обладнанні, що не дало змогу контролювати необхідний температурний режим зберігання сировини та готової продукції; відсутнє маркування розробного та прибирального інвентарю; до роботи допущені працівники без медичних оглядів; порушення правил особистої гігієни особами, які брали участь у приготуванні страв.

При дослідженні на патогенну і умовно-патогенну мікрофлору змивів з технологічного обладнання, інвентарю, рук та санітарного одягу персоналу виявлено  відхилення (виділено бактерію групи кишкової палички); у трьох працівників виділено золотистий стафілокок; у 2 готових стравах виявлено їх загальне бактеріальне забруднення та виділена Salmonella enteritidis.

Призупинення роботи закладу з 22 жовтня поточного року дозволило запобігти подальшому поширенню інфекції, а керівництву кафе усунути виявлені порушення. За цей період заклад зареєстровано в Державному реєстрі потужностей операторів ринку; там проведено генеральне прибирання з використанням миючих та дезінфікуючих засобів, дозволених до використання МОЗ України; утилізовані харчові продукти та сировина, що залишались у закладі після його закриття; відсторонено від роботи осіб, які не пройшли медичний огляд та у яких виявлено золотистий стафілокок, усунені всі інші порушення. Результати досліджень повторних контрольних змивів не виявили наявність збудників інфекцій.

2 листопада заклад громадського харчування – кафе «Смачні традиції» ще залишається закритим. На керівника закладу накладено штраф за порушення вимог чинного законодавства в розмірі 22 338 грн.

Після усунення всіх порушень заклад може відновити свою роботу.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

4357676
Сьогодні
Цього місяця
Всього
1520
1520
4357676

Ваш IP: 3.235.60.197
01-12-2023