Подолання африканської чуми свиней вимагає рішучих, послідовних, узгоджених кроків і взаємодії між господарствами та службами Рекомендовані

На цьому наголосив начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Ігор Бойчук на відкритті  теоретичних симуляційних вправ з реагування спеціалістів ветеринарного напрямку на спалахи африканської чуми свиней. Захід відбувся 06 листопада поточного року в м. Кропивницькому за сприяння Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) та Асоціації «Свинарі України».

У навчанні взяли участь спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області, регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби, державних лабораторій та лікарень ветеринарної медицини. Вони обговорили питання про необхідність та актуальність зонування (запровадження зон) та компартменталізації (виділення господарств за ступенем захисту) в Україні, а саме – про розподіл відповідальності між власником і компетентним органом, стандартну операційну процедуру надання доказів, план біологічної безпеки, оцінку функціональності компартменту з АЧС, переоцінку ризиків і проведення заходів відповідно до їх результатів, документальний супровід тощо.

Учасники заходу відпрацювали дії компетентного органу по відношенню до господарств з різним ступенем біологічної безпеки та особливості реагування у випадках загрози АЧС за наявності статусу компартменту. Також були проведені тестування потоку комунікації та спiвробiтництва мiж рiзними рiвнями компетентного органу та свиногосподарством (Центральний апарат, обласне та районне управління Держпродспоживслужби, ветеринари з господарств), представниками лабораторiй, iншими зацiкавленими сторонами.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

1390390
Сьогодні
Цього місяця
Всього
926
49682
1390390

Ваш IP: 18.206.241.26
21-07-2019