Зима – не причина несвоєчасно вивозити сміття Рекомендовані

У зв’язку з погіршенням погодних умов усе частіше з’являється інформація про несвоєчасне та неякісне вивезення комунальними службами твердих побутових відходів з прибудинкових контейнерних майданчиків та приватного сектору. Найбільше повідомлень надходить з міст Кропивницького та Світловодська.

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області інформує, що згідно з Державними санітарними нормами та правилами утримання територій населених пунктів, затвердженими наказом Міністерства охорони здоров’я України від 18.03.2011 № 145, очищення територій населених пунктів має бути регулярним та своєчасним з організацією зручних під’їздів для сміттєвозів, тобто території сміттєзбиральних майданчиків повинні бути розчищеними від снігу з вільним доступом до контейнерів. У холодну пору року (при температурі -5°C та нижче) тверді побутові відходи можуть зберігатися в контейнерах не більше трьох діб.

Відповідно до Державних санітарних норм та правил утримання територій населених пунктів, керуючись статтею 22 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» органи виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації зобов'язані утримувати надані в користування чи належні їм на правах власності земельні ділянки і території з метою запобігання захворюванням, отруєнням, травмам, забрудненню навколишнього середовища тощо.

Таким чином, комунальні служби мають забезпечити своєчасне та якісне вивезення твердих побутових відходів з прибудинкових контейнерних майданчиків та приватного сектору, а балансоутримувачі сміттєзбиральних майданчиків – обробку і дезінфекцію контейнерів, прибирання майданчиків та прилеглих територій.

Головне управління Держпродспоживслужби області звертається до керівництва міст і районів, об’єднаних територіальних громад, керівників закладів та підприємств, фізичних осіб-підприємців щодо дотримання вимог законодавства, своєчасного вивезення сміття та прибирання прилеглих територій з урахуванням ускладнення погодних умов, забезпечення перевезення, надійного знешкодження та захоронення відходів на сміттєзвалищах.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

1487823
Сьогодні
Цього місяця
Всього
422
62406
1487823

Ваш IP: 3.226.251.81
19-08-2019