Епізоотична ситуація в області в 2018 році була стабільною та контрольованою Рекомендовані

Це зазначив начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Юрій Травкін на засіданні обласної державної надзвичайної протиепізоотичної комісії. Захід пройшов під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Світлани Лобанової.

Завдяки проведенню комплексу діагностичних досліджень та профілактичних ветеринарних заходів стосовно поголів’я худоби забезпечено епізоотичне благополуччя щодо сибірки, африканської чуми свиней, класичної чуми свиней, ящуру, заразного вузликового дерматиту, туберкульозу, хвороби Ньюкасла та інших інфекційних захворювань.

Доповідач повідомив, що протягом 2018 року Кіровоградська область в числі чотирьох областей України була вільною від африканської чуми свиней. Благополуччя щодо цього захворювання забезпечили зокрема необхідний мінімальний рівень біобезпеки господарств, зменшення чисельності диких кабанів в мисливських угіддях, підвищення рівня обізнаності населення та власників господарств щодо природи захворювання та методів профілактики.

Позитивного результату в забезпеченні належного рівня біобезпеки свиногосподарств було досягнуто завдяки проведенню заходів державного нагляду (контролю) щодо додержання суб’єктами господарювання вимог законодавства в сфері ветеринарної медицини відповідно до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.03.2018 року №130. В ході перевірок було виявлено недоліки, складено приписи про їх усунення, перевірено їх виконання. Подібні заходи заплановано проводити й у 2019 році, оскільки існує ризик занесення вірусу з сусідніх областей – Миколаївської, Дніпропетровської та Черкаської.

Ю. Травкін зазначив, що найбільшою проблемою для області торік був сказ тварин. Його поширенню сприяє висока щільність популяції червоної лисиці, а також безпритульні тварини. Найбільше неблагополучних пунктів щодо захворювання тварин на сказ протягом 2018 року зафіксовано у Знам’янському, Олександрійському, Новоукраїнському та Кіровоградському районах.

Певні надії в боротьбі з цим інфекційним захворюванням покладаються на пероральну вакцинацію диких м’ясоїдних тварин, проведену наприкінці осені минулого року за допомогою авіації. Було опрацьовано територію лісомисливських угідь площею 18,5 тисячі квадратних кілометрів та розповсюджено 370 тисяч доз вакцини. У грудні 2018 року та січні поточного року проводився контроль ефективності цієї роботи, такі контрольні заходи триватимуть впродовж усього року. Для забезпечення позитивного результату в боротьбі зі сказом вищезазначені обробки необхідно проводити протягом кількох років підряд.

Важливим питанням є матеріальне забезпечення проведення заходів з профілактики та ліквідації інфекційних хвороб у разі їх виникнення. Протягом 2018 року за кошти державного бюджету було придбано біопрепарати на загальну суму 5,3 млн грн - це діагностикуми, вакцини та деззасоби. В 8 районах області – Гайворонському, Кіровоградському, Компаніївському, Маловисківському, Новоархангельському, Новомиргородському, Онуфріївському, Устинівському - органами виконавчої влади прийняті програми фінансової підтримки протиепізоотичних заходів. Мова йде про придбання деззасобів, біопрепаратів, дезтехніки тощо. Протягом минулого року в цих районах було виділено кошти на суму майже 300 тис. грн.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

2099760
Сьогодні
Цього місяця
Всього
1335
29966
2099760

Ваш IP: 3.236.8.46
15-07-2020