Дослідження політичної реклами знаходиться поза компетенцією Держпродспоживслужби області Рекомендовані

Нещодавно низка місцевих інтернет-видань розповсюдила інформацію про звернення до Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області спостерігача Громадянської мережі ОПОРА з приводу, на його думку, порушення Закону України «Про рекламу» та захисту її споживачів у зв’язку з використанням у розміщеній на білбордах політичній рекламі кандидатів на пост Президента України елемента Державного Герба України. Автор звернень просить вжити заходів щодо припинення розповсюдження подібної реклами на території області і застосувати до порушників закону штрафні санкції.

З огляду на очевидність інтересу мас-медіа до цієї інформації вважаємо за необхідне оприлюднити роз’яснення щодо порушених у зверненнях питань.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з п. 7 Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 12.04.2017 № 209 «Про затвердження Положення про Головне управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в області, в місті Києві» Головне управління здійснює контроль за дотриманням вимог Закону України «Про рекламу» в межах наданих повноважень, а саме: здійснює контроль за дотриманням законодавства про рекламу в частині захисту прав споживачів реклами, приймає рішення про визнання реклами недобросовісною, прихованою, про визнання порівняння в рекламі неправомірним з одночасним зупиненням її розповсюдження.

Статтею 1 Закону України «Про захист прав споживачів» визначено, що споживач – це фізична особа, яка придбаває, замовляє, використовує або має намір придбати чи замовити продукцію для особистих потреб, безпосередньо не пов’язаних з підприємницькою діяльністю або виконанням обов’язків найманого працівника.

Отже, повноваження Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області щодо контролю за дотриманням законодавства про рекламу стосуються інформації, яка розповсюджується з метою формування або підтримки обізнаності споживачів реклами щодо суб’єктів господарювання або товарів, робіт чи послуг.

Враховуючи вищевикладене, питання, викладені у зверненнях, знаходяться за межами компетенції Головного управління.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

1219630
Сьогодні
Цього місяця
Всього
4591
69770
1219630

Ваш IP: 54.87.61.215
21-05-2019