Забезпечення належного мікроклімату та організація повноцінного харчування вихованців дитсадків – відповідальність керівників закладів Рекомендовані

Продовжується проведення серії семінарів за участю фахівців міських і районних управлінь та відділів Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області для керівників дошкільних навчальних закладів. Заходи проходять за сприяння управлінь освіти міських рад та райдержадміністрацій.

Зокрема, на минулому тижні семінари провели фахівці Кропивницького та Олександрійського міських управлінь Держпродспоживслужби області. З питаннями про необхідність дотримання повітряно-теплового режиму та проведення лабораторного контролю показників мікроклімату виступили начальник Кропивницького міського управління Держпродспоживслужби області Юлія Івановська та головний спеціаліст відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Олександрійського міського управління Марина Первак.

267667758

Доповідачі надали рекомендації щодо забезпечення оптимальних показників температури та вологості повітря в приміщеннях дошкільних навчальних закладів, а також наголосили на необхідності проведення лабораторного контролю показників мікроклімату відповідно до вимог Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, затвердженого наказом МОЗ України від 24.03.2016 №234. Учасників семінару ознайомили з планом перевірок ДНЗ на 2019 рік, уніфікованою формою акта, за якою здійснюється перевірка, а також переліком законодавчих актів, відповідно до яких відбувається перевірка з питань дотримання санітарного законодавства.

3thyyjjkukhkluuil78

Було зазначено, що на 2019 рік Держпродспоживслужбою області заплановані інспектування харчоблоків дошкільних навчальних закладів. Планові заходи в сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів здійснюються без повідомлення суб’єкта господарювання.

Про основні вимоги до організації харчування дітей у закладах дошкільної освіти вели мову головний спеціаліст відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Кропивницького міського управління Держпродспоживслужби області Тамара Третяк та начальник аналогічного відділу Олександрійського міського управління Людмила Хільченко. Вони звернули увагу керівників закладів на необхідність неухильного виконання норм харчування у дитячих закладах, що передбачено Постановою КМУ від 22.11.2004 №1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», а також зупинилися на питаннях, пов’язаних зі складанням примірних двотижневих меню, які погоджуються з Держпродспоживслужбою. Доповідачі наголосили на необхідності забезпечення дітей сезонними продуктами - свіжими (консервованими, квашеними) овочами, ягодами, фруктами (сухофруктами), соками, варенням тощо.

4gdghghjgjkjkl77

 

Начальник відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Олександрійського міського управління Держпродспоживслужби області Сергій Ковбасюк надав інформацію з питань періодичності, обсягу постачання харчових продуктів, наявності супровідних документів, маркування та умов зберігання продуктів харчування. Доповідач зупинився на переліку продуктів харчування, які заборонені для вихованців закладів дошкільної освіти, що затверджено спільним наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 15.08.2006 №620/563. Зокрема, для харчування дітей забороняється використовувати оцет, натуральну каву та кавові напої.

Учасники активно обговорювали заслухану інформацію, були надані відповіді та роз’яснення на питання, які виникли в присутніх.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

1219678
Сьогодні
Цього місяця
Всього
4639
69818
1219678

Ваш IP: 54.87.61.215
21-05-2019