Україна має стати лідером у світовому агросекторі Рекомендовані

Про це заявив Президент України Петро Порошенко на засіданні ради регіонального розвитку, яке відбулося 28 лютого 2019 року в обласній філармонії. У заході взяли участь керівники Кіровоградської обласної державної адміністрації, народні депутати, керівники територіальних підрозділів міністерств та відомств, органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій, об’єднаних територіальних громад, громадські діячі, представники бізнесу, освітньої та медичної сфер тощо.

До засідання долучилися представники Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області на чолі з начальником Ігорем Бойчуком.

2 2

Під час виступу Президент наголосив на необхідності державної підтримки агропромислового сектору та фермерських господарств, які є основою для економічного розвитку країни.

«У 2018 році, вперше за всю історію, Україна зібрала рекордний врожай - 70 млн тонн зерна. Ми ввійшли в десятку найбільших виробників зерна у світі та в трійку його найбільших експортерів. Це є лідерство», – сказав П. Порошенко.

Президент звернув увагу на міцну позицію Кіровоградської області у сфері агропромислового виробництва. Минулого року Кіровоградщина зібрала понад 3 млн тонн зерна, а також є одним із найбільших постачальників соняшнику на ринки.

П. Порошенко заявив, що Україна має переходити від моделі експортування сировини до її переробки, тож ефективні переробні підприємства мають бути в кожному районі.

«Українські бренди треба виводити на європейські ринки, - зазначив Президент, - адже українська продукція відповідає найвищим вимогам щодо якості. Повне лідерство у агросекторі світу для нас буде тоді, коли експортуватимемо не сировину, а бренд».

П. Порошенко надав доручення послам України працювати не лише для забезпечення світової солідарності з Україною, а й у допомозі конкретним українським промисловим підприємствам для полегшення виходу на іноземні ринки, передусім ринки Європейського Союзу. Відповідні вказівки отримали керівники закордонних дипломатичних установ.

Одним із важливих питань для розвитку фермерського господарства Президент визначив створення фермерських домів у кожній об’єднаній територіальній громаді. Тут фермери зможуть отримати консультації з питань використання мінеральних добрив, захисту рослин, тваринництва тощо. Також передбачається грошова компенсація за придбання сільськогосподарської техніки.

На засіданні ради регіонального розвитку виступили віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, голова Кіровоградської обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко, міський голова м. Кропивницького Андрій Райкович.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

1219419
Сьогодні
Цього місяця
Всього
4380
69559
1219419

Ваш IP: 54.87.61.215
21-05-2019