Співпраця аграріїв та фітосанітарних інспекторів – запорука вирощування якісного зерна та розвитку міжнародної торгівлі Рекомендовані

Про це зазначив перший заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Андрій Багрій на науково-практичному семінарі «Особливості проведення комплексу весняно-польових робіт в умовах 2019 року».

Захід відбувся за ініціативи Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області, департаменту агропромислового розвитку Кіровоградської облдержадміністрації та Інституту сільського господарства степу НААН. Учасниками семінару були керівники та спеціалісти сільськогосподарських агроформувань різних форм власності, науковці, представники зернотрейдерів, компаній-виробників та дистриб’юторів насіння, засобів захисту рослин тощо.

Начальник управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби області Тетяна Лапицька у виступі порушила тему відповідності українського зерна фітосанітарним вимогам країн-партнерів. Вона зазначила, що крім міжнародних фітосанітарних правил у кожної країни є свої національні вимоги до імпортованих вантажів. Одна з них – вантажі рослинного походження (зерно, лісоматеріали, овочі, фрукти та інше) повинні походити із зон, вільних від карантинних організмів, рослини мають бути обстежені на відсутність регульованих шкідливих організмів у період вегетації. Вільна зона – це земельна ділянка (місце виробництва або вирощування), на якій офіційно підтверджена відсутність карантинних організмів. В Кіровоградській області статус вільних від карантинних організмів мають 7 ділянок загальною площею 464,32 га. Доповідач звернула увагу присутніх на врахування міжнародних вимог та завчасне проведення всіх необхідних фітосанітарних процедур для успішного експорту продукції рослинництва.

 

2

 

Важливим питанням семінару було безпечне поводження з пестицидами та агрохімікатами під час проведення весняно-літніх польових робіт. Висвітлюючи це питання, Т. Лапицька зауважила на дотриманні державних санітарних правил та законів України «Про захист рослин», «Про пестициди і агрохімікати» при роботі з засобами захисту рослин та нагадала про обов’язки сільгоспвиробників щодо попередження отруєння бджіл під час обробок посівів пестицидами чи агрохімікатами.

Начальник відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби області Наталія Харіна вела мову про здійснення державного нагляду в сфері насінництва та розсадництва, охорону прав на сорти рослин, ГМО. Доповідач зазначила, що насіння вводиться в обіг тільки після його сертифікації. Використання для сівби насіння, що не має відповідного сертифіката, забороняється. Що стосується умов отримання сертифікату на насіння, то вони наступні: насіння належить до сорту, занесеного до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні; за сортовими або посівними якостями відповідає вимогам законодавства у сфері насінництва та розсадництва.

 

3

 

Учасники семінару отримали інформаційні матеріали з рекомендаціями щодо використання пестицидів та агрохімікатів, боротьби з карантинними організмами, вимогами до насіння тощо. З ними можна ознайомитися за цим посиланням. 

4

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

1219372
Сьогодні
Цього місяця
Всього
4333
69512
1219372

Ваш IP: 54.87.61.215
21-05-2019