Не пали суху рослинність, збережи здоров’я та природу! Рекомендовані

З приходом весни та підвищенням температури повітря починають пожежі в екосистемах. Значна їх частина виникає внаслідок масових спалювань сухої рослинності та її залишків на відкритих територіях. На жаль, люди можуть не замислюватися про негативні наслідки таких дій.

Насамперед спалювання трави, бадилля та інших відходів є небезпечним для здоров’я. Під час згоряння однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється близько 9 кг мікрочастинок диму, до складу якого входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали та низка канцерогенних сполук. З листям зазвичай спалюють і безліч різноманітного сміття, зокрема поліетиленові пакети чи пластик, що суттєво посилює забруднення атмосфери.

 

2

 

При згорянні поліетиленового пакету в повітря вивільняється до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини.

Щільний чорний дим від тління пластикового сміття містить канцерогенні поліциклічні вуглеводні. При горінні гуми утворюється канцерогенна сажа і оксиди сірки, що викликають респіраторні захворювання.

Також спалювання трави є причиною загибелі кладок і місць гніздування птахів. У вогні можуть загинути й постраждати звірі, плазуни, земноводні, особливо зайці, їжаки та жаби. Під час сильної трав’яної пожежі гинуть майже всі тварини, які живуть в сухій траві або на поверхні ґрунту.

 

3

 

За вказані дії Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність!

Держпродспоживслужба області закликає громадян відмовитись від спалювання сміття, стерні, сухої трави та опалого листя, адже це несе загрозу як здоров’ю людей, так і навколишньому середовищу.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

1219393
Сьогодні
Цього місяця
Всього
4354
69533
1219393

Ваш IP: 54.87.61.215
21-05-2019