Увага: відроджуються гусениці карантинного шкідника – американського білого метелика Рекомендовані

Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області за результатами проведених обстежень повідомляє про літ, яйцекладку та масове відродження гусениць першого покоління карантинного шкідника - американського білого метелика (АБМ) у багаторічних насадженнях. Відмічено багаточисельність відроджених гусениць, що говорить про значну загрозу багаторічним насадженням.

 

АБМ 2

 

Наявність на деревах павутинних гнізд свідчить про присутність шкідника на дереві. Типове павутинне гніздо американського білого метелика сформоване з тоненької павутини, яка обплутує спочатку 1-2 листки, а потім декілька верхівкових листків на гілці. За мірою зростання гусені і нестачею їжі всередині гнізда павутиною обплутуються нові листки. Згодом гніздом стає ціла гілка чи її частина роміром 1-2 метри. В павутинних гніздах проходить розвиток перших чотирьох віків гусениць, після чого гусениці розповзаються по всьому дереву, об’їдаючи листя дерев.

 

АБМ 3

 

Невжиття заходів зі знищення цього покоління американського білого метелика може призвести до збільшення чисельності літньої генерації АБМ, гусінь якої відроджується у серпні, та завдати значної шкоди багаторічним насадженням. Вже у вересні АБМ починає масовий літ у пошуках місць зимівлі. Зимує АБМ в тріщинах під корою дерев, в сухому листі, тріщинах будівель, парканів, у ґрунті.

Найефективнішим заходом в боротьбі з американським білим метеликом в межах населених пунктів є систематичне обстеження багаторічних насаджень, зрізування та знищення гнізда разом з гусінню перших віків. Після розповзання гусені по дереву боротьба значно ускладнюється.

В «Переліку пестицидів та агрохімікатів, дозволених для використання в Україні» зареєстрований єдиний препарат для хімічного захист дерев від американського білого метелика - Карате 050 ЕС, к.е. (лямбда-цигалотрин, 50 г/л). Препарат застосовують для обробок неплодоносних садів, декоративних насаджень і лісосмуг у розрахунку 0,2-0,4 л/га. Цей препарат не дозволений для роздрібного продажу населенню, тобто в межах населеного пункту його не можна застосовувати.

Захисні заходи хімічним методом за межами населеного пункту проводять двічі в період вегетації. Обприскування є ефективним в момент переходу гусениць у п’ятий вік, коли починається їх розповзання по всьому дереву. Обробіток необхідно проводити з дотриманням регламентів застосування пестицидів, техніки безпеки та санітарних норм при роботі з пестицидами.

За консультацією звертайтеся до управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області: 25006, м. Кропивницький, вул. Тараса Карпи, 84, каб. 310, 304, 303, тел. 0522 32-12-64, 32-12-21.

Співчуття

співчуття

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області висловлює щире співчуття начальнику відділу правового забезпечення Головного управління Сосонському Олександру Миколайовичу у зв’язку з тяжкою, непоправною втратою – смертю матері Людмили Іванівни.


Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області глибоко сумує з приводу передчасної смерті діловода відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Олександрійського міського управління Головного управління Петрусь Вікторії Віталіївни та висловлює щирі співчуття рідним та близьким покійної.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

2090771
Сьогодні
Цього місяця
Всього
402
20977
2090771

Ваш IP: 18.206.194.134
11-07-2020