Увага: відроджуються гусениці карантинного шкідника – американського білого метелика Рекомендовані

Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області за результатами проведених обстежень повідомляє про літ, яйцекладку та масове відродження гусениць першого покоління карантинного шкідника - американського білого метелика (АБМ) у багаторічних насадженнях. Відмічено багаточисельність відроджених гусениць, що говорить про значну загрозу багаторічним насадженням.

 

АБМ 2

 

Наявність на деревах павутинних гнізд свідчить про присутність шкідника на дереві. Типове павутинне гніздо американського білого метелика сформоване з тоненької павутини, яка обплутує спочатку 1-2 листки, а потім декілька верхівкових листків на гілці. За мірою зростання гусені і нестачею їжі всередині гнізда павутиною обплутуються нові листки. Згодом гніздом стає ціла гілка чи її частина роміром 1-2 метри. В павутинних гніздах проходить розвиток перших чотирьох віків гусениць, після чого гусениці розповзаються по всьому дереву, об’їдаючи листя дерев.

 

АБМ 3

 

Невжиття заходів зі знищення цього покоління американського білого метелика може призвести до збільшення чисельності літньої генерації АБМ, гусінь якої відроджується у серпні, та завдати значної шкоди багаторічним насадженням. Вже у вересні АБМ починає масовий літ у пошуках місць зимівлі. Зимує АБМ в тріщинах під корою дерев, в сухому листі, тріщинах будівель, парканів, у ґрунті.

Найефективнішим заходом в боротьбі з американським білим метеликом в межах населених пунктів є систематичне обстеження багаторічних насаджень, зрізування та знищення гнізда разом з гусінню перших віків. Після розповзання гусені по дереву боротьба значно ускладнюється.

В «Переліку пестицидів та агрохімікатів, дозволених для використання в Україні» зареєстрований єдиний препарат для хімічного захист дерев від американського білого метелика - Карате 050 ЕС, к.е. (лямбда-цигалотрин, 50 г/л). Препарат застосовують для обробок неплодоносних садів, декоративних насаджень і лісосмуг у розрахунку 0,2-0,4 л/га. Цей препарат не дозволений для роздрібного продажу населенню, тобто в межах населеного пункту його не можна застосовувати.

Захисні заходи хімічним методом за межами населеного пункту проводять двічі в період вегетації. Обприскування є ефективним в момент переходу гусениць у п’ятий вік, коли починається їх розповзання по всьому дереву. Обробіток необхідно проводити з дотриманням регламентів застосування пестицидів, техніки безпеки та санітарних норм при роботі з пестицидами.

За консультацією звертайтеся до управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області: 25006, м. Кропивницький, вул. Тараса Карпи, 84, каб. 310, 304, 303, тел. 0522 32-12-64, 32-12-21.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

2385772
Сьогодні
Цього місяця
Всього
372
59919
2385772

Ваш IP: 3.237.66.86
29-11-2020