Продовжуються заходи з ліквідації наслідків повені та буревію в Бобринецькому, Гайворонському та Устинівському районах Рекомендовані

За інформацією Бобринецького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області на територіях, що постраждали від негоди (Чарівненська, Кетрисанівська, Тарасівська сільські ради та м. Бобринець), спалахів гострих кишкових інфекцій зареєстровано не було. Також відсутні звернення окремих громадян з приводу харчових отруєнь. Епідемічна ситуація в Бобринецькому районі спокійна.

В м. Гайворон та с. Солгутове, с. Соломія, с. Долинівка, що були частково підтоплені, за участю спеціалістів Гайворонського районного управління Держпродспоживслужби області здійснено комісійні обстеження щодо оцінки оперативної обстановки та визначення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та розповсюдженню інфекційних захворювань. Встановлено, що дитячі заклади, пришкільні табори, свердловини, сміттєзвалища в зони підтоплень не потрапили. За даними лікувально-профілактичних закладів району випадків інфекційних кишкових захворювань на постраждалих територіях не зареєстровано, звернень від населення не було.

Водночас у м. Гайворон внаслідок погодних умов було затоплено 9 вулиць, 25 дворів, 4 індивідуальних колодязі. Водозабірні та очисні споруди, що розташувані на підвищеній місцевості, в зону затоплення не потрапили.

У с. Солгутове, с. Соломія затоплено 5 дворів та один індивідуальний колодязь, у с. Долинівка - 14 домоволодінь, 5 індивідуальних та 2 громадських колодязі, у с. Червоне - 6 домоволодінь та 3 індивідуальні колодязі.

Скотомогильники у м. Гайворон та с. Долинівка розташовані на підвищеній місцевості та на великій відстані від водойм, тож в зону підтоплення вони не потрапили.

З метою забезпечення епідеміологічного благополуччя спеціалісти Гайворонського районного управління Держпродспоживслужби області виступили на засіданнях районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Гайворонської райдержадміністрації, де надали пропозиції щодо виділення коштів на придбання дезінфікуючих засобів для проведення дезінфекційних робіт на постраждалих територіях, чищення та дезінфекції колодязів, проведення лабораторних досліджень води із водогонів, громадських та індивідуальних колодязів. Також з ініціативи фахівців 8 червня було проведене позачергове хлорування водопровідних мереж у м. Гайворон, с. Солгутове, с. Червоне. З метою уникнення виникнення гострих кишкових інфекцій серед дітей пришкільні табори та оздоровчий табір ТОВ ДЗОВ «Чайка» забезпечено бутильованою питною водою.

Міському голові м. Гайворона було рекомендовано провести позачергове дослідження води з водойми на міському пляжі та прибирання прибережної зони пляжу. Наразі територія пляжу вже розчищена та прибрана.

В Устинівському районі на території Докучаєвської сільської ради в с. Мальчевське під час зливи 1 червня було зруйновано греблю (міст) на сполученні смт Устинівка – с. Мальчевське. Комісією, у складі якої працювали спеціалісти Устинівського районного відділу Держпродспоживслужби області, встановлено, що епідемічно значимі об’єкти (сміттєзвалища, очисні споруди, джерела водопостачання, кладовища) не зруйновані та не підтоплені. Вода зійшла в сусідню водойму. На території с. Мальчевське відсутні загальноосвітні, дошкільні та соціально-побутові заклади. Епідемічна ситуація спокійна.

З мешканцями територій, що постраждали від негоди, проведена роз’яснювальна робота щодо дотримання гігієнічних вимог в умовах надзвичайних ситуацій, профілактики кишкових інфекцій і харчових отруєнь.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

1574017
Сьогодні
Цього місяця
Всього
274
20473
1574017

Ваш IP: 3.227.240.31
14-10-2019