Для розв’язання проблеми твердих побутових відходів в області необхідна активна участь органів місцевого самоврядування Рекомендовані

На цьому під час засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій зауважив начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Ігор Бойчук.

Під наглядом Держпродспоживслужби області перебуває 404 сміттєзвалища та 3 полігони для збирання твердих побутових відходів. Наразі з числа цих об’єктів лише 216 отримали погоджені паспорти місць видалення відходів (53%). В повному обсязі такі об’єкти паспортизовані у містах Кропивницькому, Олександрії, у Новоукраїнському, Гайворонському, Устинівському та Світловодському районах. В інших районах цей показник становить від 30 до 80%.

Керівник Держпродспоживслужби області зазначив, що навіть на офіційно визначених об’єктах поводження з відходами, у тому числі на тих, що отримали паспорти, виявлені порушення, які є чинниками певної небезпеки для довкілля та населення. Із загальної кількості діючих 42,3% сміттєзвалищ не відповідають санітарним нормам, у 2018 році таких сміттєзвалищ було 58%, у 2017 – 52%. Найчастіше на об’єктах поводження з відходами не дотримуються санітарно-захисної зони до житлової забудови, допускають хаотичне накопичення відходів. Серед порушень – відсутність сортування та переробки, ущільнення відходів, що, у свою чергу, призводить до частих випадків самозагоряння.

2 після 3 абзаца

Лабораторний контроль за об’єктами довкілля навколо місць збирання та видалення відходів фактично не організований. Адже протягом 2018 року дослідження грунту, води, повітря проведені лише навколо 145 місць видалення та зберігання відходів з 407, що складає 35%. Причиною цього є недостатнє фінансування таких робіт з місцевих бюджетів.

Ігор Бойчук повідомив, що в минулому році за результатами перевірок територій було ліквідовано 503 несанкціоновані сміттєзвалища. Однак лише цих заходів недостатньо, щоб розв’язати проблему в масштабах області. Тож посадовець звернувся до керівників органів місцевого самоврядування, щоб вони активніше долучалися до розроблення комплексних схем санітарної очистки територій, де має бути прописано, за якими саме населеними пунктами закріплені об’єкти поводження з відходами, а також зазначено – де, коли, ким та в який час відходи збиратимуться і куди вивозитимуться. Впровадження такого механізму сприятиме зменшенню несанкціонованих та розвантаженню вже діючих місць видалення відходів.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

4033232
Сьогодні
Цього місяця
Всього
1816
14894
4033232

Ваш IP: 3.230.152.133
07-06-2023