За порушення вимог технічних регламентів суб’єкти господарювання оштрафовані на понад 80 тисяч гривень Рекомендовані

Відповідно до Плану здійснення діяльності з ринкового нагляду спеціалісти відділу ринкового та метрологічного нагляду Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області протягом І півріччя 2019 року провели 31 перевірку характеристик продукції. У ході цих заходів встановлено порушення вимог технічних регламентів у 58 одиницях продукції - низьковольтне електричне обладнання, мобільні телефони, іграшки, миючі засоби, а також фасування продукції. За ці порушення передбачена відповідальність згідно з п.2 ч.2 ст.44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції».

Відповідно до результатів перевірок прийнято 58 рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо усунення формальної невідповідності, 9 рішень щодо тимчасової заборони надання продукції на ринку до усунення формальної невідповідності та винесено 7 постанов про накладення штрафних санкцій. За введення в обіг продукції, що не відповідає встановленим вимогам, до суб’єктів господарювання застосовано штрафні санкції на суму 84 150 грн, з них сплачено 51 000 грн. На продукцію, щодо якої виявлено порушення, введено тимчасову заборону або обмеження на її реалізацію на ринку до усунення формальної невідповідності.

Під час заходів зафіксовано 1 випадок недопущення суб’єктами господарювання посадових осіб до перевірки. У зв’язку з цим застосовано адміністративні санкції.

Для проведення лабораторних експертиз щодо безпечності та якості нехарчової продукції у суб’єктів господарювання відібрано 14 одиниць продукції (іграшки, низьковольтне електричне обладнання). За результатами випробувань встановлено, що всі 14 зразків не відповідали встановленим вимогам.

Також у I півріччі 2019 року проведено 10 планових перевірок щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері законодавчо регульованої метрології. Порушення метрологічних вимог встановлено у 2 суб’єктів господарювання. Перевірки проводилися за видами діяльності суб’єктів господарювання: забезпечення захисту життя та охорони здоров’я громадян; торговельно-комерційні операції та розрахунки між покупцем (споживачем) і продавцем (постачальником, виробником, виконавцем). Найбільш характерним прикладом порушення метрологічних вимог є застосування суб’єктами господарювання неповірених засобів вимірювальної техніки.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

2465150
Сьогодні
Цього місяця
Всього
285
24927
2465150

Ваш IP: 3.227.247.17
16-01-2021