Сальмонельоз – хвороба небезпечна Рекомендовані

У І півріччі 2019 року в Україні кількість випадків захворювання на сальмонельоз зменшилася на 3,7% в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року. В структурі всіх гострих кишкових інфекцій захворювання на сальмонельоз становили лише 7,4%, але в структурі розподілу спалахів за етіологічним фактором спалахи, викликані сальмонелою, знаходяться на другому місці. Відповідно на першому місці - спалахи, викликані вірусами (рото-, адено-, норо-).

У Кіровоградській області в І півріччі 2019 року санітарно-епідемічна ситуація з захворюваності на сальмонельоз була спокійною, однак у липні в м. Кропивницькому зареєстровано спалах сальмонельозу у побуті, при цьому постраждало 12 осіб (в тому числі 2 дітей віком до 18 років).

Фахівці Держпродспоживслужби області провели санітарно-епідеміологічне розслідування цього випадку. Встановлено, що всі страви готувалися в домашніх умовах, а продукти для виготовлення страв були придбані в магазинах торгівельної мережі м. Кропивницького.

З метою перевірки якості та безпечності харчового продукту, який міг спричинити спалах (курячих яєць), фахівці Держпродспоживслужби здійснили перевірки магазинів торгівельної мережі, в якій було придбано продукт. Для проведення лабораторних досліджень відібрано зразки харчової продукції. За результатами досліджень в зразках курячих яєць бактерій роду Salmonella не виявлено.

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області наголошує: легше попередити захворювання, ніж боротися з його наслідками. З рекомендаціями щодо недопущення випадків сальмонельозу та заходів безпеки під час поводження з харчовими продуктами читайте за посиланням.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

1664396
Сьогодні
Цього місяця
Всього
617
12548
1664396

Ваш IP: 3.234.214.113
11-12-2019