Належне проведення планових, позапланових перевірок та відбору зразків для лабораторних досліджень – запорука благополучного санітарно-епідемічного стану в області Рекомендовані

З метою підвищення кваліфікації на базі Кіровоградської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби пройшло практичне заняття для фахівців районних і міських управлінь та відділів Держпродспоживслужби області, які здійснюють заходи державного нагляду (контролю) в сфері санітарного законодавства. Захід пройшов під головуванням першого заступника начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Андрія Багрія. Він зупинився на законодавчих підставах для проведення лабораторних досліджень, вимогах до оформлення документів, які складаються під час проведення відбору зразків, необхідності та своєчасності заходів реагування при виявленні відхилень від встановлених санітарно-гігієнічних нормативів.

2 після 1 абзацу

Начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Олена Черненко поінформувала про підсумки проведеного лабораторного контролю у першому півріччі 2019 року на об’єктах державного нагляду, проаналізувала основні проблемні аспекти, які виникали в процесі роботи. Зокрема доповідач роз’яснила вимоги до заповнення актів відбору зразків та уніфікованого Акта перевірки дотримання вимог санітарного законодавства в дошкільному навчальному закладі. Мова також йшла про правильне визначення місць відбору змивів, води, грунту (піску) та відбір зразків готових страв відповідно до критичних (потенційних) місць їх забруднення.

3 після 2 абзацу 5 після 2 абзацу 4 після 2 абзацу

Фахівці Кіровоградської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби наочно продемонстрували присутнім правила відбору змивів з об’єктів середовища життєдіяльності людини на мікробіологічне (бактеріальне) забруднення; проб питної води з водопровідної мережі (кран), джерел нецентралізованого водопостачання (колодязь, свердловина) для проведення лабораторних досліджень за мікробіологічними, санітарно-хімічними, радіологічними показниками; готових страв (перших, других, третіх) для лабораторних досліджень на їх мікробіологічне (бактеріальне) забруднення, термообробку, визначення калорійності; грунту (піску) для проведення лабораторних досліджень за мікробіологічними та паразитологічними показниками. Учасники заходу обговорили правила поводження з підготовленим матеріалом для відбору зразків, лабораторним посудом, реактивами та їх транспортуванням, а також питання дотримання обсягів проб та герметизації (упакування) проб.

 6 після 3 абзацу 7 після 3 абзацу 8 після 3 абзацу

9 після 3 абзацу 10 після 3 абзацу

Постійне вдосконалення навичок проведення відбору зразків для лабораторних досліджень дає змогу фахівцям районних і міських управлінь та відділів Держпродспоживслужби області якісно і кваліфіковано виконувати роботу та надавати консультативну допомогу зацікавленим.

Під час заходу перший заступник начальника Держпродспоживслужби області Андрій Багрій висвітлив питання проведення планових, позапланових перевірок з обов’язковим дотриманням вимог чинного законодавства (підстава для перевірки, відеофіксація заходу, використання уніфікованої форми Акта тощо), а також звернув увагу на основні правила проведення відеофіксації заходів державного нагляду.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

2024157
Сьогодні
Цього місяця
Всього
53
12331
2024157

Ваш IP: 18.204.227.117
07-06-2020