Держпродспоживслужба звертає увагу на можливе ускладнення епідемічної ситуації внаслідок пошкодження каналізаційного колектора у Кропивницькому Рекомендовані

Внаслідок пошкодження 20 серпня поточного року напірного каналізаційного колектора ВКГ ОКВП «Дніпро-Кіровоград» у м. Кропивицькому каналізаційними стоками були підтоплені вулиці Херсонська, Дмитра Придатка, Вознесенська, провулки Акимівський, Семенівський та територія приватного сектору. Всі вулиці, окрім пров. Семенівського, не мають твердого покриття. Каналізаційні стоки протягом тривалого часу стікали вулицями до річки Інгул, яка використовується жителями міста для відпочинку та риболовлі. Це становить загрозу ускладнення епідемічної ситуації в зв’язку із забрудненням ґрунтів та води річкової.

21 серпня спеціалісти Кропивницького міського управління Держпродспоживслужби області разом зі спеціалістами Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Міської ради міста Кропивницького та в присутності голови квартального комітету № 10 Подільської районної у місті Кропивницькому раді провели обстеження приватного сектору по вул. Херсонській та пров. Акимівському, які найбільше постраждали внаслідок аварії на колекторі.

Під час спілкування з мешканцями будинків було проведено огляд територій приватних ділянок та домоволодінь. Встановлено, що каналізаційні стоки затопили обійстя, городи, погреби, сараї, гаражі, надвірні вбиральні багатьох домоволодінь, а також потрапили в розподільчі колодязі централізованого водопостачання та криницю. Внаслідок потрапляння каналізаційних стоків у погреби мешканців забруднились продукти харчування (городина), що там зберігалися, та консервована продукція. Фахівці Держпродспоживслужби надали постраждалим рекомендації щодо вжиття профілактичних заходів з метою попередження виникнення гострих кишкових інфекцій, в т.ч. гепатиту А.

Жителі затоплених вулиць продовжують використовувати воду з централізованих мереж міста. Водночас їх попереджено про ризики захворювань, пов’язаних із вживанням такої води, оскільки розподільчі водопровідні колодязі було підтоплено. Рекомендовано вживати тільки кип’ячену воду із водопровідної мережі або фасовану питну воду промислового виробництва.

В межах повноважень Держпродспоживслужба області надала ВКГ ОКВП «Дніпро-Кіровоград», Міській раді міста Кропивницького та управлінню з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Міської ради міста Кропивницького наступні рекомендації щодо ліквідації можливого осередку епідемічного ускладнення та попередження інфекційної захворюваності мешканців міста:

  • провести обстеження прибережної зони річки Інгул з лабораторним контролем води річкової, ґрунту та води з підтоплених колодязів;
  • провести очищення, промивки та дезінфекції підтопленої криниці, погребів, надвірних вбиралень, вигребів, домоволодінь та прилеглих до них територій;
  • після ліквідації аварії провести профілактичну дезінфекцію водопровідних мереж;
  • мешканцям підтоплених домоволодінь знищити забруднені каналізаційними стоками харчові продукти, в т.ч. консервовані;
  • інформувати населення щодо заборони відпочинку та риболовлі на річці Інгул в містах стікання каналізаційних стоків та наближених до них територій.

Ситуація для жителів вулиць, які постраждали від аварії на каналізаційному колекторі, залишається складною, але контрольованою. На 23 серпня стікання стоків вже припинилося, території вулиць підсихають, після чого їх будуть очищувати. За заявами мешканців міська влада проводить очищення та змивання нечистот з територій приватних будинків.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

1766588
Сьогодні
Цього місяця
Всього
845
32459
1766588

Ваш IP: 3.94.202.172
19-02-2020