Купатися чи не купатися? Рекомендовані

Спека змушує людей шукати місця відпочинку біля водойм. На Кіровоградщині більшість із них неофіційні, що несе певну загрозу для здоров’я. Однак і серед визначених місць відпочинку є такі, що не відповідають вимогам чинного законодавства.

Наразі мешканці області можуть використовувати для відпочинку 6 комунальних пляжів (один з них - міський пляж Світловодського міського комунального підприємства «Комбінат комунальних послуг» - так і не був приведений до ладу); 5 пляжів, які знаходяться у приватній власності; 20 пляжів баз відпочинку приватної власності; три пляжі, які знаходяться на територіях заміських закладів оздоровлення.

Перелік пляжів області:

Комунальні пляжі - міський пляж в районі парку ім. Т.Г. Шевченка в м. Олександрія, Світловодський міський комунальний пляж, Гайворонський міський пляж, пляж Новоархангельської селищної ради, пляж Новоархангельської райдержадміністрації, Петрівський центральний пляж.

Приватні пляжі (або ті, що знаходяться в оренді) - пляж «Перемозький» м. Олександрія, пляж ОЦС-1 м. Олександрія, пляж с. Новомиколаївка Знам’янського району, пляж «Лісова пісня» с. Оникієво Маловисківського району, пляж «Голубе озеро» с. Вільне Світловодського району.

Пляжі баз відпочинку - «Синюха» с. Скалева Новоархангельського району; «Успіх», «Ентузіаст» - 1, «Ентузіаст» - 2, «Ромашка», «Дніпро» с. Куцеволівка Онуфріївського району; «Голубая даль», «Будівельник», «Сонечко», «Залив», «Чайка», «Нептун», «Сосновий бір», «Енергія», «Затишок», «Каштан», «Івушка», «Утес» Петрівського району; «Русалочка», «Голуба бухта» с. Нагірне Світловодського району.

Пляжі закладів оздоровлення - пляж ТОВ «Дитячий оздоровчий заклад «Бригантина» смт. Новоархангельськ, пляж ТОВ «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Дружба» с. Войнівка Олександрійського району, пляж дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «Жовтень» с. Бірки Олександрівського району.

Протягом літнього сезону фахівці Держпродспоживслужби області здійснили 44 обстеження пляжів та місць відпочинку. Лише 25 обстежених пляжів відповідають вимогам чинного законодавства та безпечні для перебування і відпочинку людей (згідно наказу Міністерства охорони здоров’я України від 17 березня 2011 року № 145 «Про затвердження Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць»). У переліку безпечних місць відпочинку:

        - 4 пляжі комунальної власності (Гайворонський міський пляж, пляж Новоархангельської селищної ради, пляж Новоархангельської райдержадміністрації, Петрівський центральний пляж);

        - 1 пляж приватної власності (пляж «Голубе озеро» с. Вільне Світловодського району);

        - 2 пляжі закладів оздоровлення (пляж ТОВ «Дитячий оздоровчий заклад «Бригантина» смт. Новоархангельськ, пляж ТОВ «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Дружба» с. Войнівка Олександрійського району),

        - 18 пляжів приватних баз відпочинку (крім пляжу бази відпочинку «Голуба бухта» с. Нагірне Світловодського району, де вода питна не відповідає вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», та пляжу бази відпочинку «Синюха» с. Скалева Новоархангельського району, де не проводились лабораторні дослідження води питної, річкової та грунту/піску).

Вищезазначені місця відпочинку мають паспорт підводної частини акваторії пляжу, акт водолазного обстеження дна та акт про усунення небезпечних для купання предметів з дна водного об’єкта. Також проведено розчищення пляжів від рослинності, прибирання прилеглої території, облаштовані місця для збирання твердих побутових відходів, в наявності кабінки для переодягання, завезено новий пісок та проведено лабораторні дослідження води питної, води річкової, піску тощо. Всі проведені заходи були направлені на створення безпечних умов для відпочинку людей на воді.

Санітарно-гігієнічний стан пляжів має важливе гігієнічне значення, адже ці об’єкти можуть принести не тільки оздоровчий ефект, а й стати місцем зараження людини інфекційними захворюваннями (гастроентероколіт, дизентерія, вірусний гепатит А, лептоспіроз, гельмінти).

Протягом літа поточного року лабораторії Держпродспоживслужби області провели лабораторні дослідження на пляжах. Всього досліджено 170 проб з об’єктів довкілля: 11 проб води питної, 89 проб води поверхневих водойм та річок, 70 проб грунту/піску за фізико-хімічними, мікробіологічними та паразитологічними показниками. Із них 8 проб не відповідали санітарно-гігієнічним нормам на 7 пляжах: «Голубе озеро» с. Вільне Світловодського району (в пробі води питної виявлено бактерії групи кишкових паличок); ТОВ «Лісова пісня» с. Оникієво Маловисківського району і дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Жовтень» с. Бірки Олександрівського району (вода у водоймах не відповідала нормам за фізико-хімічними показниками (сульфати, сухий залишок, розчинний кисень, водневий показник); пляж с. Новомиколаївка Знам’янського району та «Перемозький» м .Олександрія (у воді водойм виявлені бактерії групи кишкових паличок та перевищений вміст лактозопозитивної кишкової палички); міський пляж в районі парку ім. Т.Г. Шевченка м. Олександрія та пляж «Перемозький» м. Олександрія (у піску виявлені бактерії групи кишкових паличок).

Всім балансоутримувачам було направлено рекомендації щодо вжиття заходів для забезпечення відповідних умов відпочинку людей. У зв’язку з цим на двох пляжах в м. Олександрія проведено заміну піску (міський пляж на р. Інгулець в районі парку ім. Т.Г. Шевченка, приватний пляж «Перемозький»), а на базі відпочинку «Голубе озеро» с. Вільне Світловодського району організовано реалізацію фасованої води промислового виробництва.

Літня спека не спадає, тож жителі області продовжують відпочивати біля водойм. Однак, обираючи місце для купання, не варто забувати про безпеку. Піклуйтеся про своє здоров’я та уникайте несанкціонованих місць відпочинку та купання.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

1766624
Сьогодні
Цього місяця
Всього
881
32495
1766624

Ваш IP: 3.94.202.172
19-02-2020