Скасовано карантинний режим з бактеріального опіку плодових насаджень у Світловодському районі Рекомендовані

Відповідно до розпорядження голови Кіровоградської обласної державної адміністрації та на підставі подання головного державного фітосанітарного інспектора області з 12 вересня поточного року скасовано карантинний режим з бактеріального опіку плодових насаджень на території ТОВ «Нікола» (с. Нікольське Світловодського району) на площі 8 га. Карантинний режим на зазначеній території був запроваджений розпорядженням голови Кіровоградської обласної державної адміністрації від 06 червня 2013 року. Скасування карантинного режиму відбулося завдяки вжитим заходам з локалізації та ліквідації вогнищ бактеріального опіку плодових насаджень, які проводилися протягом останніх років.

Довідково. Бактеріальний опік плодових - надзвичайно шкодочинна хвороба плодових культур, збудник якої уражує близько 170 видів рослин. Найбільшої шкоди завдає рослинам родини розоцвітих. Найчутливішими до бактеріального опіку плодовими культурами є груша, яблуня, айва, слива, абрикос, вишня, персик, а також декоративні та дикорослі рослини - кизильник, глід, піраканта, горобина, троянда, шипшина.

Шкодочинність хвороби виражається в ослабленні дерев, втраті товарної якості плодів та зниженні врожайності, а за сприятливих умов для розвитку хвороби - в повній загибелі рослин впродовж одного вегетаційного періоду.

Типовими ознаками хвороби є обпалений вигляд квіток та листків на уражених гілках, виділення білого бактеріального ексудату, утворення якого залежить від кліматичних умов, муміфікація недозрілих плодів, а також утворення гачкоподібного згину молодих пагонів. В залежності від того, яка частина рослини уражена, бактеріальний опік плодових називають: опіком квіток, пагонів, листків, плодів, гілок.

Поширення збудника проходить за допомогою комах-запилювачів (бджоли, оси, джмелі), мух, попелиць та інших комах. На більш далекі відстані збудника опіку переносять птахи (шпаки). Дощ та вітер також сприяють перенесенню збудника на нові території. Передається збудник з садивним матеріалом та прищепами.

З текстом розпорядження можна ознайомитися за посиланням.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

1766402
Сьогодні
Цього місяця
Всього
659
32273
1766402

Ваш IP: 3.94.202.172
19-02-2020