Більшість порушень, виявлених у навчальних закладах під час перевірок, було усунуто до початку навчального року Рекомендовані

З метою обстеження навчальних закладів з питань дотримання санітарного законодавства та стану їх підготовки до навчального року спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області провели позапланові перевірки та комісійні обстеження навчальних закладів. До початку навчального року було проведено 77 позапланових перевірок з питань дотримання санітарного законодавства, 67 позапланових перевірок у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів та 826 комісійних обстежень (ДНЗ, ЗНЗ, вищі навчальні заклади І-ІІ ступеня акредитації). У 526 закладах були виявлені порушення, що становить 54% від загальної кількості перевірених закладів (у 2018 році - 76%).

Встановлено, що за останні роки поліпшилась матеріально-технічна база закладів освіти - виконано капітальні ремонти дахів, фасадів, гральних та фізкультурних майданчиків, внутрішніх приміщень закладів, проведено заміну водопровідних та каналізаційних мереж, віконні блоки та двері замінено на енергозберігаючі, переобладнано системи опалення, придбано меблі та обладнання, виконано утеплення стін, встановлено індивідуальні водоочисні пристрої (фільтри).

Однак проведення реконструкції та капітальних ремонтів приміщень, у т.ч. харчоблоків і спортивних залів, потребують ще 63 заклади, а саме: 24 ДНЗ (м. Кропивницький, Добровеличківський, Олександрійський, Благовіщенський, Долинський, Маловисківський, Новгородківський та Олександрівський райони), 37 ЗНЗ (м. Кропивницький, Новгородківський, Олександрівський, Олександрійський, Голованівський, Знам’янський, Долинський, Компаніївський та Маловисківський райони), 2 ВНЗ І-ІІ ступеня акредитації (Знам’янський та Новомиргородський райони).

2222 після 3 абзацу

39 харчоблоків навчальних закладів (18 ДНЗ, 20 ЗНЗ та одне ПТУ) не відповідають санітарно-гігієнічним вимогам. Зокрема у трьох ДНЗ та трьох ЗНЗ немає холодної проточної води, у трьох ДНЗ та чотирьох ЗНЗ відсутня гаряча проточна вода на харчоблоках, 7 навчальних закладів недостатньо забезпечені технологічним обладнанням, а 14 – холодильним.

За санітарно-хімічними показниками питна вода не відповідала вимогам ДСаНПіНу 2.2.4-171-10 у навчальних закладах Бобринецького, Добровеличківського, Долинського, Знам’янського, Кропивницького, Компаніївського, Новоархангельського, Петрівського, Устинівського районів, за мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками – в Олександрійському районі. Для покращення якості води у 131 навчальному закладі (51 ДНЗ, 78 ЗНЗ, 2 ВНЗ І-ІІ ступеня акредитації) на водопровідних мережах встановлено водоочисні пристрої (фільтри).

12 навчальних закладів області не мають власних джерел водопостачання, тому використовують воду, яка доставляється. Це 5 ДНЗ (Устинівський район) та 7 ЗНЗ (Устинівський, Бобринецький, Олександрійському та Світловодському райони). 15 закладів працюють на пічному опаленні - 7 ДНЗ (Благовіщенський, Долинський, Новоархангельський та Устинівський райони), 7 ЗНЗ (Бобринецький, Вільшанський, Маловисківський, Новоархангельський, Новомиргородський та Олександрівський райони), одне ПТУ (Новомиргородський район).

Внутрішні туалети для дітей обладнані у 884 навчальних закладах (366 ДНЗ, 483 ЗНЗ, 35 закладів професійно-технічної освіти). Однак залишається 14 закладів, які потребують облаштування внутрішніх туалетів. Це 4 ДНЗ (Вільшанський, Новомиргородський та Новоукраїнський райони), 7 ЗНЗ (Бобринецький, Знам'янський, Новоархангельський та Олександрійський райони), 3 ПТУ (Новомиргородський та Олександрівський райони, м. Кропивницький). Не каналізованими залишаються 3 ДНЗ у Вільшанському, Новомиргородському та Новоукраїнському районах.

Про результати проведеної роботи фахівці Держпродспоживслужби області проінформували керівників навчальних закладів, органи місцевої влади та органи місцевого самоврядування, управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації. Керівникам навчальних закладів було надано пропозиції та приписи про усунення порушень санітарних норм та правил, порушень у сфері безпечності харчових продуктів. Більшість приписів (81%) було виконано до початку навчального року (у 2018 році - 69%). Позапланові перевірки навчальних закладів продовжуються.

Держпродспоживслужба звертається до керівників закладів освіти щодо необхідності забезпечення безпечних та комфортних умов перебування дітей відповідно до вимог санітарного законодавства та законодавства у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів. Варто пам’ятати, що завдяки задовільному санітарно-технічному стану приміщень навчальних закладів та дотриманню всіх профілактичних та протиепідемічних заходів можна значно зменшити ризики захворювання дітей на повітряно-крапельні та кишкові інфекції.

З метою визначення пріоритетних завдань розвитку галузі освіти та вирішення проблемних питань управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації провело співбесіди із заступниками голів районних державних адміністрацій, міськими головами та головами об’єднаних територіальних громад, керівниками органів управління освітою, директорами інформаційно-сервісних методичних центрів. У заходах взяли участь начальник та заступник начальника управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби області. Фахівці наголосили, що створення безпечних умов перебування дітей у закладах освіти, виконання норм харчування - це цілі, які залишаються пріоритетними при організації та проведенні навчально-виховного процесу.

Співчуття

співчуття

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області висловлює щире співчуття начальнику відділу правового забезпечення Головного управління Сосонському Олександру Миколайовичу у зв’язку з тяжкою, непоправною втратою – смертю матері Людмили Іванівни.


Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області глибоко сумує з приводу передчасної смерті діловода відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Олександрійського міського управління Головного управління Петрусь Вікторії Віталіївни та висловлює щирі співчуття рідним та близьким покійної.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

2093629
Сьогодні
Цього місяця
Всього
1499
23835
2093629

Ваш IP: 34.204.187.106
12-07-2020