У двох мешканців Кіровоградщини підтвердилося захворювання на лептоспіроз Рекомендовані

Лабораторно підтвердилося захворювання на лептоспіроз двох мешканців області – з м. Кропивницького та Олександрійського району. 61-річний житель м. Кропивницького занедужав та звернувся до приватної лікувальної установи зі скаргами на погіршення самопочуття, біль у литкових м’язах, жовтушність шкірних покривів.

Кропивницьке міське управління Держпродспоживслужби області в рамках проведення епідеміологічного та епізоотичного розслідування щодо захворювання чоловіка на лептоспіроз обстежили домоволодіння та копанку поруч з р. Інгул. Слідів мишовидних гризунів в будівлях та на прилеглій території не виявлено. Зразки крові для проведення лабораторного дослідження відібрали в домашнього собаки, збудника лептоспірозу не виявлено.

Було встановлено, що хворий, маючи на тілі пошкодження шкірних покривів, проводив ремонтні роботи насосу, який перекачує річкову воду з р. Інгул в копанку для поливу городу. Тож, відповідно до епізоотичного розслідування, ймовірним місцем інфікування хворого є вода з р. Інгул.

28-річний житель с. Пустельникове Олександрійського району звернувся за медичною допомогою до Олександрійської центральної районної лікарні зі скаргами на підвищення температури (400С), слабкість, задишку, жовтушність шкірних покривів, біль у литкових та стегнових м’язах 15 вересня. Хворого було госпіталізовано до відділення інтенсивної терапії з діагнозом лептоспіроз.

Олександрійське районне управління Держпродспоживслужби області провело епідеміологічне та епізоотичне розслідування за місцем проживання хворого, обстежили територію домоволодіння. Слідів мишовидних гризунів в будівлях та на прилеглій до домоволодіння території не виявлено. Зразки крові для проведення лабораторного дослідження відібрали в домашнього собаки, збудника лептоспірозу не виявлено.

Встановлено, що хворий протягом літа займався риболовлею. Востаннє чоловік рибалив 10 вересня в р. Інгулець на межі с. Ізмайлівка Олександрійського району та с. Новий Стародуб Петрівського району, інколи заходив у воду по плечі та ловив рибу. Відповідно до епізоотичного розслідування ймовірним джерелом інфікування чоловіка є вода з р. Інгулець.

Питання вжиття заходів у зв’язку з випадком лептоспірозу в Олександрійському районі було розглянуто на засіданні районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Олександрійської райдержадміністрації. Відповідно до інформації старости Ізмайлівського старостинського округу та голови Новостародубської сільської ради населення поінформовано про небезпеку купання та риболовлі у р. Інгулець, на березі річки встановлено таблички «Купання заборонено». Також проводяться профілактичні дератизаційні заходи, робота з населенням щодо заборони випасання ВРХ біля берегів ставків та річок, територія яких використовується населенням як зона відпочинку.

Держпродспоживслужба області наголошує, при найменшій підозрі щодо захворювання на лептоспіроз необхідно негайно звернутися до лікаря. Тільки вчасно розпочате лікування може зберегти життя!

Як убезпечити себе і близьких від лептоспірозу – читайте на нашому сайті за цим посиланням.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

1766461
Сьогодні
Цього місяця
Всього
718
32332
1766461

Ваш IP: 3.94.202.172
19-02-2020