Оздоровча кампанія в області перебувала на постійному контролі Держпродспоживслужби та пройшла без епідемічних ускладнень Рекомендовані

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області проаналізувало результати кампанії з оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2019 року. Протягом всіх оздоровчих змін у закладах проводилися комісійні обстеження та позапланові перевірки щодо дотримання вимог чинного законодавства в діяльності дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

З Держпродспоживслужбою області було погоджено роботу 486 закладів відпочинку з денним перебуванням дітей на базі шкіл та позашкільних навчальних закладів, 6 заміських закладів оздоровлення та 1 закладу оздоровлення санаторного типу. Кількість дітей, які перебували у закладах - 40 352, з них 36 609 відпочивали та 3 743 оздоровлювалися.

На виконання доручення Прем’єр-міністра України від 24 квітня 2019 року № 1964/1/1-19 та розпорядження голови Кіровоградської обласної державної адміністрації від 28 травня 2019 року № 758-р «Про підготовку і проведення оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2019 року» фахівці Держпродспоживслужби області здійснили 706 обстежень і перевірок закладів оздоровлення та відпочинку щодо дотримання вимог санітарного законодавства та законодавства у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів. Порушення виявлено в 277 закладах, що становить 39,2% від загальної кількості закладів (у 2018 році - 52,3%).

Під час проведення позапланових перевірок та інспектувань потужностей заміських закладів оздоровлення з лабораторним контролем були відібрані зразки води питної та води з пляжів, готових страв, змивів з обладнання, одягу та рук працівників. Лабораторний контроль проводився з метою оцінки якості та безпечності умов перебування дітей у таборах. Зокрема за санітарно-хімічними показниками досліджено 110 проб води питної, з них 20 проб (18,2%) не відповідали Державним санітарним нормам та правилам «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ДОЗ «Сонячний» - загальна жорсткість, вміст сульфатів, хлоридів, сухий залишок); за мікробіологічними показниками у досліджених 110 пробах відхилень не виявлено; 4 проби питної води з 9 (44,4%) не відповідали нормам за вмістом радону (ТОВ ДЗОВ «Чайка» та ТОВ ОК «Лісова пісня»). У закладах, де показники питної води не відповідали вимогам нормативної документації, для питного режиму використовували бутильовану воду або питну воду з іншого джерела нецентралізованого водопостачання, яка відповідала вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10.

За санітарно-хімічними показниками досліджено 16 проб води з відкритих водоймищ, з них 5 проб не відповідали вимогам нормативної документації (ТОВ ОК «Лісова пісня» - вміст сульфатів, сухого залишку, розчинного кисню, ДОЗ «Жовтень» - за водневим показником); одна проба з 16 (6,2%) не відповідала вимогам за мікробіологічними показниками, а саме: за індексом лактозопозитивної кишкової палички (ТОВ ДЗОВ «Чайка»). За результатами лабораторних досліджень водойму на території ДОЗ «Жовтень» взагалі не використовували для купання дітей, а водойму на території ТОВ ДЗОВ «Чайка» тимчасово не використовували для купання дітей під час проведення ІІ оздоровчої зміни (після урагану).

57 проб готових страв було досліджено на калорійність, відхилень не виявлено; на бактеріологічне забруднення досліджено 63 проби готових страв, з них 4 (6,3%) не відповідали санітарно-гігієнічним вимогам - виявлено перевищений вміст К. МАФАМ (загальне бактеріологічне забруднення) та бактерії групи кишкової палички (ДОЗ «Сонячний», ДОЗ «Жовтень» та ТОВ ДЗОВ «Дружба»). З працівниками харчоблоків було позачергово проведено гігієнічне навчання щодо дотримання технології приготування страв.

Також досліджувалися змиви з обладнання, одягу та рук працівників. У 45 змивах з 460 (9,8%) були виявлені бактерії групи кишкової палички. Нестандартні змиви виявлені у 4 заміських закладах оздоровлення (ДОЗ «Сонячний», ТОВ ДЗОВ «Дружба», ТОВ ДЗОВ «Чайка» та ДОЗ «Жовтень»). Було проведено генеральні прибирання харчоблоків з миючими і дезінфікуючими засобами, відібрано повторні змиви. Результати повторних досліджень без відхилень.

За результатами проведених заходів державного нагляду в заміських закладах оздоровлення було складено 7 приписів про усунення виявлених порушень. Також у випадку виявлення порушень санітарного законодавства надавалися пропозиції в актах санітарно-епідеміологічного обстеження (форми 315/о).

Завдяки своєчасному виявленню порушень та вжиттю необхідних заходів оздоровча кампанія в області пройшла спокійно, без епідемічних ускладнень. Спалахів інфекційних хвороб і харчових отруєнь впродовж оздоровчого сезону не зареєстровано.

Медичні працівники провели оцінку ефективності оздоровлення дітей у заміських дитячих оздоровчих таборах (методом зважування дітей на початку та в кінці зміни, фізичного навантаження на серцево-судинну систему, динаміки фізичної підготовки при виконанні фізичних вправ):

- ТОВ «ДОЗ «Бригантина» - 95.5% дітей з вираженим оздоровчим ефектом, 4,5% дітей зі слабким оздоровчим ефектом.

- ТОВ ДЗОВ «Дружба» - 94% дітей з вираженим оздоровчим ефектом, 6% дітей зі слабким оздоровчим ефектом.

- ДОЗ «Жовтень» - 61,5% дітей з вираженим оздоровчим ефектом, 33,2% дітей зі слабким оздоровчим ефектом, 5,3% дітей з відсутністю оздоровчого ефекту.

- ТОВ «Оздоровчий комплекс «Лісова пісня» - 80,1% дітей з вираженим оздоровчим ефектом, 2,9% дітей зі слабким оздоровчим ефектом, 17% дітей з відсутністю оздоровчого ефекту.

- ДОЗ «Сонячний» - 82,3% дітей з вираженим оздоровчим ефектом, 17,7% дітей з відсутністю оздоровчого ефекту.

- ТОВ ДЗОВ «Чайка» - 94% дітей з вираженим оздоровчим ефектом, 3% дітей зі слабким оздоровчим ефектом, 3% дітей з відсутністю оздоровчого ефекту.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

1766447
Сьогодні
Цього місяця
Всього
704
32318
1766447

Ваш IP: 3.94.202.172
19-02-2020