Для забезпечення епідемічного благополуччя в осінньо-зимовий період важливим є якісне проходження опалювального сезону Рекомендовані

На цьому наголосила начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Олена Черненко на засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Захід пройшов під головуванням першого заступника голови Кіровоградської облдержадміністрації Сергія Коваленка.

«В умовах підвищення захворюваності на грип та ГРІ важливим є забезпечення необхідного повітряно-теплового режиму в дитячих, освітніх, лікувально-профілактичних закладах, житлових приміщеннях», - зазначила Олена Черненко.

Черненко О.М. ФОТО

Опалювальний сезон 2018/2019 року в містах Кропивницькому та Світловодську розпочався з запізненням через відсутність централізованого теплопостачання. Це було пов’язано з несвоєчасним укладанням договорів на постачання газу, ремонтні роботи систем опалення, котелень, тепломереж. У Світловодську внаслідок відсутності затвердженого виконавчим комітетом тарифу на постачання теплової енергії та заборгованість по заробітній платі перед працівниками підприємства «Світловодськпобут» виникла загроза відключення централізованого опалення. Навчальні, інтернатні заклади міста протягом опалювального періоду неодноразово залишалися без опалення через аварійні ситуації на тепломережах. Повітряно-тепловий режим постійно порушувався у дошкільному навчальному закладі №52 «Казковий» у м. Кропивницький

Через низьку температуру теплоносіїв, аварії на котельнях та тепломережах, електромережах, поломки насосів, обладнання, їх заміна, несвоєчасні ремонти опалювальних систем напруженою була ситуація з теплопостачанням у деяких лікувально-профілактичних закладах, а саме: в Кіровоградському обласному шкірно-венерологічному диспансері, Кіровоградській дитячій міській лікарні, стаціонарі № 2 та неврологічному відділенні Центральної міської лікарні (м.Кропивницький), фельдшерсько-акушерських пунктах та амбулаторіях Знам'янського районного центру первинної медико-санітарної допомоги, Знам’янській міській лікарні імені А.В. Лисенка, обласному протитуберкульозному санаторії для дорослих (Знам’янський район).

У таких випадках в приміщеннях використовували електрообігрівачі. Вихованців навчальних закладів переводили до інших приміщень закладу чи до інших закладів (школи-інтернати), скорочувались уроки, дозволялося знаходитись на заняттях у верхньому одязі, призупинявся навчально-виховний процес.

«Під час перевірок з підготовки навчальних закладів до 2019/2020 навчального року спеціалісти Держпродспоживслужби області встановили, що в закладах проводяться енергозберігаючі заходи (утеплення приміщень, забезпечення гарячою проточною водою, ревізії систем опалення, підготовка котелень тощо). У 98 закладах освіти (45 ДНЗ та 53 ЗНЗ) проведено капітальні ремонти покрівель, опалювальних систем, утеплення стін, фасадів. Однак ще 63 заклади освіти області потребують проведення таких заходів. Це 24 ДНЗ, 37 ЗНЗ та два ПТУ», - повідомила Олена Черненко.

За інформаціями структурних підрозділів Держпродспоживслужби області в містах та районах до опалювального сезону 2019/2020 року 100% підготовлені лікувально-профілактичні заклади Онуфріївського, Петрівського районів, заклади освіти Долинського та Кропивницького районів (забезпечення вугіллям та дровами, повірка газових лічильників, ревізія системи опалення тощо). Найменше твердим паливом (15%) забезпечені заклади освіти Добровеличківського району. Решта районів забезпечили навчальні, лікувально-профілактичні, інтернатні заклади паливом від 15% до 85% від потреби. Всі ці порушення й недоліки впливатимуть, насамперед, на умови проживання людей, їх перебування на лікуванні, навчанні, вихованні тощо. Порушення температурного режиму в приміщеннях вплине на стан здоров’я, що обумовлюватиме рівень захворюваності населення.

З метою профілактики грипу та гострих респіраторних інфекцій під час опалювального сезону Держпродспоживслужба області організовує щоденний моніторинг повітряно-теплового режиму у навчальних та лікувально-профілактичних закладах, а також у закладах соціальної сфери. Також здійснюється моніторинг загального стану захворюваності населення на грип та ГРІ, окремо дітей, які відвідують організовані колективи. Це дає змогу оперативно реагувати на порушення повітряно-теплового режиму та своєчасно вживати необхідних протиепідемічних та профілактичних заходів.

Так у епідемічному сезоні 2018/2019 року при відсутності в організованому дитячому колективі більше 20% вихованців від загальної кількості тимчасово призупинявся навчально-виховний процес в окремих класах, групових осередках та закладах освіти.

Під час епідемічного сезону 2018/2019 року в Кіровоградській області на грип та ГРІ перехворіло 119 тис. осіб, з них більше 70% - діти. Лабораторно було підтверджено 87 випадків грипу, 10 з них стали летальними. Основним засобом профілактики грипу та попередження виникнення епідемії є вакцинація протигрипозними вакцинами. Розпочинати вакцинацію необхідно в жовтні-листопаді поточного року.

Доповідач звернула увагу й на громадський транспорт, адже в ньому за рахунок скупчення людей можливе поширення повітряно-крапельних інфекцій. Запобігти розповсюдженню вірусних інфекцій у транспорті могло б постійне проведення дезінфекційних заходів, але, на жаль, такі заходи перевізниками не проводяться.

У своєму виступі Олена Черненко також порушила питання несвоєчасності вивезення твердих побутових відходів за несприятливих погодних умов (заметілі, снігопади). Через відсутність спеціалізованої автотехніки або її несправність, нерозчищені дороги щороку виникають випадки накопичення твердих побутових відходів на сміттєзбиральних майданчиках у житлових забудовах та засмічення навколишньої території. Такі ситуації створюють ризики виникнення контактно-побутових інфекцій, їх розповсюдження.

За результатами засідання з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і розгляду питань до протокольного рішення було внесено пропозиції Держпродспоживслужби області щодо вжиття заходів з профілактики захворюваності населення, особливо дітей, у холодний період року та забезпечення благоустрою населених місць, що буде доведено до виконання органам влади та місцевого самоврядування.

Мобільні додатки

  

 

 

Посилання

Лічильник відвідувань

3563653
Сьогодні
Цього місяця
Всього
305
40905
3563653

Ваш IP: 3.235.173.74
26-09-2022