Версія для друку

Держпродспоживслужба області здійснює моніторинг повітряно-теплового режиму в закладах освіти, медицини та соціальної сфери Рекомендовані

У зв’язку зі зниженням температури атмосферного повітря на вулиці, з метою профілактики грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області та її територіальні органи проводять щоденний моніторинг повітряно-теплового режиму в навчальних та лікувально-профілактичних закладах, а також у закладах соціальної сфери. Станом на 25 жовтня 2019 року в області не опалюються 90 дошкільних навчальних закладів: 36 у м. Кропивницький, по 15 у м. Олександрія та м. Світловодськ, 12 у Долинському районі, 7 у Світловодському, три у Кропивницькому районі, по одному в Знам’янському та Новоархангельському районах.

Також не опалюються 189 загальноосвітніх навчальних закладів: 37 у м. Кропивницький, 10 у м. Світловодськ, 6 в м. Олександрія, 24 в Олександрівському районі, 20 у Долинському, 19 у Новомиргородському, 17 у Знам’янському, 16 у Вільшанському районі, 15 у Новоархангельському, 12 у Новгородківському, 11 у Світловодському, по одному в Кропивницькому та Олександрійському районах. В 5 ЗНЗ м. Кропивницького, 24 закладах Олександрівського та 19 закладах Новомиргородського районів діти перебувають на канікулах.

Без опалення залишаються 4 заклади інтернатного типу для дітей (по двоє в м. Кропивницький та м. Світловодськ) та 3 заклади інтернатного типу для дорослих (по одному в м.Кропивницький, м. Світловодськ та в Новомиргородському районі).

До того ж не опалюються 25 професійно-технічних, вищих навчальних закладів: 13 у м. Кропивницький, 5 у м. Олександрія, два у м. Світловодськ, по одному в м. Знам’янка, Долинському, Олександрійському, Бобринецькому та Новгородківському районах. Причиною відсутності опалення є середньодобова температура повітря, що не витримувала позначки +8°C протягом трьох діб.

З цієї ж причини без опалення залишаються 26 лікарень, 54 амбулаторії та 127 ФАПів (м. Кропивницький, м. Олександрія, м. Світловодськ, Долинський, Знам’янський, Кропивницький, Новомиргородський, Новоукраїнський та Світловодський райони).

Водночас у закладах відмічаються порушення повітряно-теплового режиму в м. Кропивницький (22 ДНЗ, 6 лікарень), м. Долинська (Центр первинної медико-санітарної допомоги), м. Олександрія (4 ДНЗ, 4 ЗНЗ, професійний ліцей, АЗПСМ №5, №6, Олександрійський наркологічний диспансер КОР). До Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області надходять скарги від батьків вихованців ДНЗ (м. Кропивницький, м. Олександрія) щодо недотримання температурного режиму в групових осередках, де перебувають діти.

Про необхідність вжиття заходів задля забезпечення закладів оптимальною температурою повітря відповідно до нормативних документів повідомлено голів РДА, керівників лікувальних закладів, управління освіти та управління охорони здоров’я Міської ради м. Кропивницького.