Версія для друку

За порушення вимог технічних регламентів суб’єкти господарювання оштрафовані майже на 150 тисяч гривень Рекомендовані

Відповідно до Секторального плану державного ринкового нагляду спеціалісти відділу ринкового та метрологічного нагляду Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області протягом 9 місяців 2019 року провели 68 перевірок характеристик продукції. У ході цих заходів встановлено порушення вимог технічних регламентів у 105 одиницях продукції - низьковольтне електричне обладнання (78), іграшки (17), радіообладнання (7), миючі засоби (2), а також фасування продукції (1). За ці порушення передбачена відповідальність згідно з п.2 ч.2 ст.44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції».

Відповідно до результатів перевірок прийнято 231 рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо усунення формальної невідповідності, 21 рішення щодо заборони надання продукції на ринку та винесено 44 постанови про накладення штрафних санкцій. За введення в обіг продукції, що не відповідає встановленим вимогам, до суб’єктів господарювання застосовано штрафні санкції на суму 144 500 грн, з них сплачено 72 500 грн. На продукцію, щодо якої виявлено порушення, введено тимчасову заборону або обмеження на її реалізацію на ринку до усунення формальної невідповідності.

Під час заходів зафіксовано 1 випадок недопущення суб’єктами господарювання посадових осіб до перевірки. У зв’язку з цим застосовано адміністративні санкції.

Для проведення лабораторних експертиз щодо безпечності та якості нехарчової продукції у суб’єктів господарювання відібрано 18 одиниць продукції (іграшки, низьковольтне електричне обладнання). За результатами випробувань встановлено, що всі 18 зразків не відповідали встановленим вимогам.

Також за 9 місяців поточного року проведено 4 планових перевірок щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог законодавства у сфері законодавчо регульованої метрології. Порушення метрологічних вимог встановлено у 2 суб’єктів господарювання. Перевірки проводилися за видами діяльності суб’єктів господарювання: забезпечення захисту життя та охорони здоров’я громадян; торговельно-комерційні операції та розрахунки між покупцем (споживачем) і продавцем (постачальником, виробником, виконавцем). Найбільш характерним прикладом порушення метрологічних вимог є застосування суб’єктами господарювання неповірених засобів вимірювальної техніки.

З 2019 року територіальні органи Держпродспоживслужби підключені до Національної інформаційної системи ринкового нагляду та системи оперативного взаємного сповіщення про продукцію, що становить серйозний ризик. Усі розпорядчі документи щодо контролю за продукцією, яка не відповідає технічним регламентам, завантажуються у цю систему, формується база даних з відповідними фотофіксаціями продукції, відомостями про виробників та постачальників. Посадові особи Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області з початку поточного року внесли в базу 289 розпорядчих документів, 97 фотофіксацій продукції та відомості щодо відібраної продукції. Наразі система працює в тестовому режимі, та згодом кожен споживач матиме можливість ознайомитися з позиціями зазначеної продукції за посиланням