Версія для друку

У сфері безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини в області за 9 місяців 2019 року проведено 1080 перевірок Рекомендовані

Про це повідомив начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Юрій Травкін під час виступу на засіданні колегії Головного управління за підсумками діяльності за 9 місяців 2019 року.

Зупинившись на актуальних питаннях державної інспекторської роботи, керівник підрозділу поінформував, що в області здійснено 1080 заходів державного нагляду (контролю) суб’єктів господарювання. З усієї кількості проведених заходів 560 припадає на позапланові перевірки: 63 за письмовими зверненнями суб’єктів господарювання, 215 для перевірки виконання вимог приписів, 15 за зверненнями фізичних осіб, а також 520 планові перевірки у сфері безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини.

За порушення законодавства у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів було складено 450 приписів операторам ринку, а також оштрафовано 6 суб’єктів господарювання на суму 216 669 грн, з яких 29 211 грн – штраф за відмову в допуску державного інспектора до перевірки.

У зв’язку з виявленими порушеннями, які становили загрозу для життя або здоров’я людини, Головним державним інспектором та Головним державним ветеринарним інспектором було прийнято 8 рішень про тимчасове припинення виробництва та/або обігу харчових продуктів та два рішення про вилучення з обігу харчових продуктів (масло солодковершкове).

Структурними підрозділами Головного управління та установами ветеринарної медицини за 9 місяців 2019 року видано 41 845 ветеринарних документів дозвільного характеру. Також видано 12 експлуатаційних дозволів операторам ринку, що провадять діяльність, пов’язану з виробництвом та/або зберіганням харчових продуктів тваринного походження та 21 експлуатаційний дозвіл суб’єктам господарювання з виробництва та переробки неїстівних продуктів тваринного походження, змішування та приготування кормових добавок, преміксів і кормів.

Водночас трьом операторам ринку з виробництва та/або зберігання харчових продуктів тваринного походження та одному суб’єкту господарювання з виробництва та переробки неїстівних продуктів тваринного походження було відмовлено у видачі експлуатаційного дозволу за недотримання вимог чинного законодавства.

Відповідно до наказу Мінагрополітики від 10 лютого 2016 року №39 «Про затвердження Порядку ведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього зінтересованим суб’єктам» за 9 місяців поточного року в Кіровоградській області проведено державну реєстрацію 1 165 потужностей, всього з початку проведення державної реєстрації операторів ринку зареєстровано 9 096 потужностей.