Людям із порушенням зору
Стандартна версія
A+ A-

110 осіб притягнули до відповідальності за порушення законодавства щодо ідентифікації тварин

Запорукою простежуваності за обігом сільськогосподарських тварин, якістю та безпечністю продукції тваринного походження є проведення ідентифікації та реєстрації великої, дрібної рогатої худоби, свиней та коней.

Законодавство України чітко регламентує порядок здійснення ідентифікації та реєстрації сільськогосподарських тварин юридичними чи фізичними особами, які займаються розведенням, утриманням тварин, проводять їх продаж, виставки, забій та ін.

За 2023 рік повністю проведена інвентаризація поголів’я ВРХ та ДРХ в усіх наявних господарствах юридичних осіб. Що стосується приватного сектору, то спеціалісти районних державних лікарень ветеринарної медицини Кіровоградської області під час проведення протиепізоотичних заходів здійснюють аналіз кількості фактично наявного поголів’я великої та дрібної рогатої худоби в господарствах фізичних осіб. При виявленні не ідентифікованих тварин проводиться роз’яснювальна робота з власниками.

За порушення вимог законодавства про ідентифікацію та реєстрацію тварин у минулому році було притягнуто до адміністративної відповідальності 110 осіб, на загальну суму 7 361 грн.

Нагадуємо, що відповідно до ст.1072 Кодексу України про адміністративні правопорушення, накладення штрафу на громадян від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на фізичних осіб - підприємців, уповноважених осіб - від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян передбачено за:

  • неподання для реєстрації даних про ідентифікованих тварин, господарства їх розведення та утримання, переміщення, забій, утилізацію, загибель, падіж тварин;
  • переміщення тварин без ідентифікаційних документів;
  • проведення забою, утилізації неідентифікованих та незареєстрованих тварин;
  • неподання для реєстрації даних про господарства, що здійснюють забій та утилізацію тварин;
  • неподання для реєстрації даних про господарства, що займаються продажем тварин, наданням послуг зі штучного осіменіння та організацією виставок тварин;
  • здійснення продажу, проведення виставок і штучного осіменіння неідентифікованих та незареєстрованих тварин. 

Для проведення ідентифікації та реєстрації тварини, власник повинен звернутися до спеціаліста державної установи ветеринарної медицини, який обслуговує населений пункт.

Print
PDF
Email

Мапа сайту

Напрямки