Людям із порушенням зору
Стандартна версія
A+ A-

Чому важливе провітрювання приміщень в закладах освіти

Взимку діти частіше хворіють на респіраторні захворювання, ніж влітку. Для збереження здоров’я необхідно проводити провітрювання приміщень. Варто пам’ятати, що важливим є не лише чисте, а й в міру вологе повітря. Адже коли в приміщеннях надто сухо, людський організм є чутливішим до алергенів, бактерій та інших забруднень. Тому, Санітарним регламентом для дошкільних навчальних закладів передбачено ранковий огляд дітей та обов’язкове опитування батьків стосовно стану здоров’я дитини, проведення лабораторного контролю показників мікроклімату та концентрації СО2, СО в повітрі закритих приміщень закладів освіти. Такі ж вимірювання шкідливих речовин у повітрі навчальних приміщень та показників мікроклімату передбачені і Санітарним регламентом для закладів загальної середньої освіти.

Профілактичним заходом позбутися пилу та інших шкідливих часточок у повітрі, різних мікроорганізмів і вірусів є провітрювання приміщень. У дошкільних навчальних закладах воно повинно відбуватися за вiдсутностi дiтей. Ефективним є наскрiзне або кутове провiтрювання. Забороняється провiтрювання через туалетнi кiмнати.

Тривалiсть залежить вiд температури зовнішнього повiтря, напрямку вiтру та ефективностi роботи опалювальної системи. Наскрiзне провiтрювання має проводитися кожнi 1,5 - 2 години, тривалiстю не менше 10 хвилин. У спальнях воно здiйснюється до та пiсля сну дiтей. У холодну пору року провiтрювання повинно бути закiнчене не пізніше нiж за 30 хвилин до приходу дітей iз занять або з прогулянки i за 30 хвилин до сну. Пiсля короткочасних провiтрювань допускається зниження температури повiтря у групових осередках до +19°C для дiтей 4–5 рокiв i до +18°C для дiтей старше 5 рокiв. Вiдносна вологiсть повiтря в примiщеннях, де перебувають дiти, повинна бути в межах 40–60%.

Навчальні приміщення закладів загальної середньої освіти провітрюють до початку занять і після їх закінчення та на перервах за відсутності дітей в приміщеннях. Тривалість провітрювання на малих перервах при температурі повітря на вулиці від +5 до 0 °C 3-7 хвилин, від 0 до -5°C 2-5 хвилин, від -5 до -10 °C 1-3 хвилини, нижче -10 °C 1-1,5 хвилин; на великих перервах та між змінами від +5 до 0°C 20-30 хвилин,
від 0 до -5°C 15-25 хвилин, від -5 до -10 °C 10-15 хвилини, нижче -10°C 5-10 хвилин. Рекреації провітрюються під час навчальних занять.

Для дітей, які відвідують дошкільні навчальні заклади, необхідно проводити прогулянки на вiдкритому повiтрi, не рiдше 2 разiв на день, дозволяється проводити при температурi повiтря не нижче -16°C. Оптимальний час перебування на вiдкритому повiтрi - 3,5 - 4 години на день з достатньою руховою активнiстю. Основними причинами скорочення тривалості перебування на свіжому повiтрi є погiршення самопочуття, порушення стану здоров’я дітей, ускладнення метеоумов.

Враховуючи, що в більшості закладів освіти області зимові канікули вже позаду та у зв’язку із захворюваністю на грип та гострі респіраторні інфекції (ГРІ) серед дітей та підлітків, з метою запобігання виникненню та локалізації групових осередків грипу та ГРІ, Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області нагадує керівникам закладів освіти області про необхідність дотримання повітряно-теплового режиму, проведення профілактичних, протиепідемічних та дезінфікуючих заходів.

Відповідно до Закону України від 06.09.2023 № 2573-ІХ «Про систему громадського здоров’я», органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, власники та адміністрація закладів освіти та фізичні особи, які організовують або здійснюють навчальний та виховний процес, зобов’язані забезпечити умови, що відповідають вимогам державних медико-санітарних нормативів та правил, здійснювати заходи, спрямовані на збереження і зміцнення здоров’я, популяризацію здорового способу життя.

Print
PDF
Email

Мапа сайту

Напрямки