Людям із порушенням зору
Стандартна версія
A+ A-

Державне регулювання цін на лікарські засоби в межах дії Урядової програми «Доступні ліки»

«Доступні ліки» – урядова програма, що забезпечує повну або часткову оплату вартості деяких лікарських засобів з бюджетних коштів.

Міністерство охорони здоров’я спільно з Національна служба здоров’я України та Урядом максимально спростили можливість отримання пацієнтами препаратів за програмою «Доступні ліки» у період дії воєнного стану. Препарати за цією програмою можна отримати в аптеках як за паперовим, так і за електронним рецептом.

Програма реімбурсації «Доступні ліки» постійно розширюється новими препаратами, вартість яких відшкодовується (безоплатно або з доплатою) при таких хворобах:

 • серцево-судинних;
 • нижніх дихальних шляхів;
 • розладів психіки, поведінки, а також епілепсії;
 • для профілактики інсультів та інфарктів;
 • проти нецукрового діабету та цукрового діабету І типу (інсулін) та діабету ІІ типу;
 • для лікування хвороби Паркінсона.

Детально ознайомитись з інформацією щодо функціонування програми реімбурсації «Доступні ліки» можна на сайті Міністерства охорони здоров’я України за посиланням.

Державне регулювання цін на такі лікарські засоби запроваджено шляхом встановлення граничної постачальницько-збутової (оптової) надбавки не вище ніж 10 відсотків оптово-відпускної ціни та граничної торговельної (роздрібної) надбавки на рівні не вище ніж 15 відсотків закупівельної ціни на препарати, що ввійшли до переліку міжнародних непатентованих назв лікарських засобів, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2008 р. №955 «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби та медичні вироби».

Вартість ліків повністю або частково оплачує держава.

Держава компенсує вартість найдешевшого лікарського засобу, який подав заявку на участь в програмі «Доступні ліки». Також наявність препарату у програмі залежить від рішення про його участь від виробника – він має подати заявку для включення свого препарату до Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації. Реєстр ліків є у вільному доступі на сайті МОЗ, та містить всю необхідну інформацію для пацієнта, а саме: торгову назву препарату, діючу речовину, форму випуску, дозування, кількість в упаковці та тип відшкодування (безоплатно або з доплатою із зазначенням розміру доплати) і доступний за цим посиланням.

Шановні споживачі!

Якщо ви виявили необґрунтоване підвищення цін на лікарські засоби, ви можете надіслати звернення до Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області:

 • у паперовому вигляді - на поштову адресу: вул. Тараса Карпи, 84, м. Кропивницький, Кіровоградська область, 25006;
 • на електронну адресу - gudpss@kr.consumer.gov.ua;
 • через електронну форму для надсилання звернень громадян, яка доступна на офіційному сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.

Письмове та електронне звернення повинно бути підписане заявником (заявниками) із зазначенням дати.

У зверненні необхідно зазначити:

 • повне найменування суб’єкта господарювання з визначенням організаційно-правової форми господарювання (ТОВ, ПП, ПрАТ – юридична особа, ФОП);
 • адресу місця провадження господарської діяльності суб’єкта господарювання (фактичну адресу об’єкта торгівлі);
 • інформацію про порушення суб’єктом господарювання вимог законодавства з формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

Також до звернення необхідно додати документи чи їх копії, що підтверджують факти порушення суб’єктом господарювання вимог законодавства щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін, а саме: фіскальні чеки, інші розрахункові документи тощо (за наявності).

Print
PDF
Email

Мапа сайту

Напрямки