Людям із порушенням зору
Стандартна версія
A+ A-

До уваги суб’єктів господарювання, які планують експорт садивного матеріалу до країн ЄС

Суб’єктам господарювання, які займаються вирощуванням садивного матеріалу та планують у цьому році експортувати свою продукцію до Європейського Союзу, необхідно врахувати вимоги Виконавчого Регламенту Комісії (ЄС) 2020/1201 від 14.08.2020 щодо заходів по запобіганню проникненню та розповсюдженню в межах Союзу Xylella fastidiosa (Wellsetal.). Зокрема, мова йде про те, що експорт садивного матеріалу ряду культур до країн ЄС можливий з територій, на яких офіційно встановлено та/або підтримано статус місця виробничої ділянки, вільних від Xylella fastidiosa (Wellsetal.).

Порядок офіційного встановлення та/або підтримання статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів, позбавлення такого статусу, його поновлення та інші умови офіційного встановлення місця виробництва або виробничої ділянки затверджено наказом Мінекономіки від 19.04.2021 №451(посилання). Процедура проводиться в період вегетації рослин.

З метою ефективного виконання вимог Виконавчого Регламенту та забезпечення безперешкодного експорту до країн-учасниць Європейського Союзу рослин для посадки, що належать до родів або видів, зазначених у додатку 1 Виконавчого Регламенту, суб’єктам господарювання необхідно завчасно повідомити про наміри експорту садивного матеріалу.

Отримати детальні роз’яснення з цього питання, повідомити про наміри та подати документи можна за адресою: м.Кропивницький, вул. Тараса Карпи, 84, каб. 310, тел. 0522 32-12-97, email: fitokr@ukr.net, управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.

Довідково. Бактеріоз винограду (хвороба Пірса) відповідно до наказу Мінагрополітики від 29.11.2006 № 716 включено до Переліку регульованих шкідливих організмів, список А-1 Карантинні організми, відсутні в Україні. Збудником хвороби є грам-негативна, патогенна бактерія Xylella fastidiosa Welletal.

Xylella fastidiosa є однією з найнебезпечніших рослинних бактерій в світі. Уражує 359 видів деревних та трав'янистих рослин, що належать до 75 родин, серед них слива, персик, вишня, груша, дуб, бук, ясен, в’яз, платан, клен, вільха, горіх, лаванда та інші. Головний господар – виноград. Симптоми прояву залежать від господарів і комбінацій штамів бактерії. Основні симптоми включають: опіки листя, в’янення листя, його передчасне опадання, хлороз або бронзування вздовж країв листя, затримку росту та відмирання пагонів і гілочок, утворення нових деформованих (асиметричних) листків і карликовість.

Print
PDF
Email

Мапа сайту

Напрямки