Людям із порушенням зору
Стандартна версія
A+ A-

Готовність об'єктів фонду захисних споруд цивільного захисту: підсумки за 2023 рік та завдання на 2024 рік

Питання готовності об'єктів фонду захисних споруд цивільного захисту розглянули на онлайн-нараді в обласній військовій адміністрації за участі начальників районних військових адміністрацій, голів міських, селищних та сільських рад. До зібрання долучились представники служб, причетних до облаштування та функціонування захисних споруд цивільного захисту.

Учасники обговорили питання поточного стану організації укриттів для населення, результати перевірок захисних споруд, їх облік та інше. Також були визначені пріоритетні завдання щодо приведення фонду захисних споруд в належний стан на 2024 рік.

У нараді взяла участь начальниця управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Олена Черненко. Зазначимо, що Держпродспоживслужба долучена до консультативної допомоги щодо облаштування укриттів та обстеження їх стану підготовки до функціонування.

З цією метою протягом 2023 року по територіях громад області фахівці Держпродспоживслужби спільно з представниками місцевих органів влади, органів місцевого самоврядування та ДСНС провели 1 575 комісійних обстежень укриттів щодо організації та дотримання в них санітарних норм.

Значна частина обстежень припала на заклади освіти, де перебувають діти, учні та працівники під час повітряної тривоги, інша частина обстежень стосувалась укриттів житлового фонду, організацій, підприємств. 97,5% укриттів у закладах освіти обстежені в комісіях спеціалістами Держпродспоживслужби області.

Розглядалися питання облаштування приміщень та стан їх внутрішніх поверхонь (оздоблення, цілісність, їх намокання тощо), наявність комунікацій та опалення, забезпеченість водою, санвузлами, медичними аптечками, умови дотримання особистої гігієни, запаси та умови зберігання харчових продуктів.

Під час комісійних обстежень укриттів були виявлені порушення, недоліки, недопрацювання вимог санітарних норм у 163 укриттях, що становить 21%.

Порушення санітарних норм – це прямий негативний вплив на організм людини. Відсутність води, тепла провокують виникнення інфекційних захворювань (як кишкових, так і повітряно-крапельних).

Із порушень найчастіше виявлялись наступні:

-         затікання опадів до приміщень укриттів та мокрі стіни, стеля, наявність грибкових уражень,

-         відсутність опалення укриттів, тому не дотримувався температурно-вологісний режим в приміщеннях,

-         комунікації, що протікали,

-         відсутні умови для особистої гігієни під час перебування в укритті (рукомийники, біотуалети, вода, ємності для води питної, технічної не марковані),

-         приміщення не прибрані (захаращені, скупчення сміття), недостатньо меблів,

-         самі приміщення потребували різних ремонтних робіт.

На підставі цього в пріоритетних завданнях на 2024 рік щодо належного утримання укриттів та уникнення розповсюдження збудників інфекцій серед осіб, які перебувають у них, зазначено наступне:

·        усунення недоліків, що присутні в окремих закладах освіти, захисних спорудах житлового фонду, інших установ, закладів, підприємств,

·        утримання в належному стані укриттів, забезпечення дотримання повітряно-теплового режиму, запасів питної та технічної води,

·        проведення своєчасних поточних ремонтів укриттів,

·        закінчення ремонтних робіт, де вони наразі проводяться.

Print
PDF
Email

Мапа сайту

Напрямки