Людям із порушенням зору
Стандартна версія
A+ A-

Якість води в закладах освіти є складовою Стратегії реформування системи харчування

Вода, якою забезпечені заклади освіти, використовується для приготування страв, організації питного режиму для дітей, а також для дотримання особистої гігієни працівниками харчоблоку, дітьми та господарсько-побутових потреб для проведення профілактичних, протиепідемічних, дезінфекційних заходів. Саме тому дане питання знаходиться у полі зору спеціалістів санітарного напрямку Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області та керівників закладів освіти, представників управлінь/відділів освіти органів місцевого самоврядування. 

На територіях 42 із 49 громад Кіровоградської області 258 закладів дошкільної, загальної середньої освіти забезпечуються водою з власних колодязів та свердловин. Інші заклади – від централізованих мереж водогонів. 

Протягом 2023 року в них:

  • паспортизовано (оформлено санітарний паспорт) на 77,1 % джерел нецентралізованого водопостачання (у 2022 році - 68,8 %);
  • проведено чищення 50,8% джерел (проти 48,9 %);
  • проведено дезінфекцію 85,7 % джерел (проти 76,4 %);
  • у 45 % джерел виконані ремонтні роботи;
  • організовано виробничий лабораторний контроль води у 98,4 % колодязів, свердловин (проти 77,5 %);
  • питна вода не відповідає вимогам Державних санітарних норм та правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» у 38 джерелах, що становить 14,7 % (у 2022 році - 12,7 %) за показниками: каламутність, загальна жорсткість, сухий залишок, сульфати, хлориди. В цих закладах тримається на контролі питання організації питного режиму для дітей та забезпечення харчоблоків водою належної якості для приготування страв і напоїв.

Утримання джерел нецентралізованого водопостачання має безпосередній вплив на якість, безпечність води в них. Вчасний ремонт, чищення та дезінфекція джерел і трубопроводів запобігають погіршенню нормативних показників води та допомагають виправити проблему.

З метою попередження виникнення гострих кишкових інфекцій (отруєнь) та збереження здоров'я дітей під час функціонування закладів освіти у змішаній та очній формі освітнього процесу, організації харчування та питного режиму, в тому числі в укриттях, стан водозабезпечення закладу освіти обов'язково перевіряється спеціалістами Держпродспоживслужби області під час комісійних обстежень самих закладів. 

За результатами обстежень і перевірок, проведених протягом 2023 року, були надані роз’яснення, рекомендації з даних питань керівникам закладів та представникам управлінь/відділів органів місцевого самоврядування, поінформовані й місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, департамент освіти і науки обласної військової адміністрації. Тримається на контролі виконання раніше наданих приписів та пропозицій, оскільки є над чим працювати і надалі. 

Від того, яку воду та скільки її за день випиває дитина, залежить правильне функціонування організму, фізична і розумова активність, витривалість. Тож важливо знати, яку воду діти вживають у навчальних закладах.

Print
PDF
Email

Мапа сайту

Напрямки