Людям із порушенням зору
Стандартна версія
A+ A-

Кіровоградщина дистанційно долучилася до форуму з питань впровадження реформи шкільного харчування

Перший заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Андрій Багрій спільно з керівництвом Кіровоградської обласної військової адміністрації долучився до чергового форуму з питань впровадження реформи шкільного харчування, який відбувся на Рівненщині за участі першої леді. Олена Зеленська підсумувала стан впровадження змін і підходів щодо організації харчування вихованців навчальних закладів, а також провела нараду з головами ОДА, де наголосила, що найвідповідальніший етап впровадження реформи – саме на рівні громад. 

Зазначимо, що в межах наданих повноважень Держпродспоживслужба здійснює державний нагляд за організацією харчування дітей у закладах освіти, забезпеченням учнів достатньою кількістю якісних харчових продуктів та чистої питної води, додержанням вимог санітарно-гігієнічних правил і норм, недопущення реалізації в приміщеннях та на території закладів освіти небезпечних харчових продуктів.

Саме ж реформування шкільного харчування спрямоване на розбудову системи здорового харчування, формування культури харчування та правильних харчових звичок і здійснюються відповідно до Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища в Новій українській школі.

Нагадаємо, що нова реформа шкільного харчування передбачає:

-        Не більше 25 грамів цукру на день (замість 70).

-        Максимально 5 грамів солі замість її неконтрольованої кількості у різних стравах.

-        Повна заборона на сосиски, ковбаси та інші оброблені продукти, які постачають основну кількість солі. Сіль можна використовувати тільки йодовану та лише для приготування їжі.

-        Близько 75% продуктів у їдальнях мають бути рослинного походження: овочі, салати, злакові, фрукти та ягоди. Картоплю, як окрему страву, можна пропонувати не більше двох разів на 5 днів (чи трьох разів на 6-7 днів).

-        Перевага надається цільнозерновим хлібобулочним виробам із високим вмістом клітковини з додаванням висівок, насіння.

-        М’ясні страви комбінуються з овочевими гарнірами чи салатами.

-        Під час їжі завжди має бути доступна питна вода, сік лише в обмеженій кількості й без додавання цукру чи підсолоджувачів.

У шкільних буфетах не дозволяється продаж кондитерських виробів із кремом та морозива. Заборонено продавати солодкі хлібобулочні вироби; продукти з високим вмістом цукру чи солі, консервантів, барвників та ароматизаторів; газовані напої, каву, непастеризовані молочні продукти та соки; гриби, м’ясні та рибні продукти промислового та кулінарного виробництва.

Також однією зі складових реформи шкільного харчування є впровадження системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР), дотримання якої є запорукою того, що діти споживатимуть безпечну їжу.

У НАССР є основні критерії, контроль за якими може звести до мінімуму ризик виникнення порушення:

·       температурний скринінг – контроль за температурою в ланцюжку від моменту виготовлення їжі до її споживання;

·       контроль якості – підтверджуючі документи мають бути наявні;

·       контроль вологи - особливо для продуктів тривалого зберігання;

·       сусідство продуктів і різних процесів – чистий і брудний посуд, сирі та готові страви;

·       гігієна працівників –хворих працівників до роботи не допускають;

·       контроль часу – термін придатності їжі після того, як вона виготовлена.

 

Print
PDF
Email

Мапа сайту

Напрямки