Порушення при організації харчування фіксували в закладах освіти в 2023 році
Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області та його територіальні підрозділи в межах своїх повноважень та компетенції здійснюють контроль за організацією харчування дітей у закладах освіти (розгляд та погодження примірних чотиритижневих сезонних меню, участь у комісійних обстеженнях, проведення позапланових перевірок). Минулого року, під час проведених 173 заходів державного нагляду (контролю) та 780 комісійних обстежень фахівцями відділів державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства фіксувалися недоліки в частині організації харчування та матеріально-технічної бази харчоблоків закладів дошкільної та загальної середньої освіти (в тому числі інтернатних закладів).
Серед поширених порушень можна виокремити:
- недотримання вимог із оформлення та ведення документації щодо харчування (не зазначається у бракеражних журналах готових страв час закінчення технологічного процесу приготування страв та термін реалізації; журнали обліку виконання норм харчування ведуться не за формою або ж не всі дані зазначаються; не ведуться температурні листи, що може свідчити про не здійснення контролю за температурним режимом холодильного обладнання, відсутні або не затверджені технологічні картки на готові страви тощо)
- недотримання умов та вимог до зберігання добових проб (не зазначена дата та час відбирання, зберігання при неналежній температурі)
- використання пощербленого посуду та емальованого посуду з пошкодженою емаллю
- не достатня кількість холодильного, технологічного обладнання, розробного інвентарю, столового або кухонного посуду
- невідповідність вимогам за набором приміщень, площею та оздобленням виробничих приміщень
- відсутність у деяких закладах холодної та гарячої проточної води
- працівниками своєчасно не пройдено обов'язкові профілактичні медичні огляди відповідно до наказу МОЗ України від 23.07.2002 № 280.
За результатами перевірок було винесено 113 приписів щодо усунення порушень та надано пропозиції в 4 актах санітарно-епідеміологічного обстеження об’єкта за формою 315/о (інтернатні заклади). Також відділи освіти та керівники закладів були поінформовані щодо виявлених під час комісійних обстежень недоліків та рекомендацій з їх усунення.
Більшість закладів освіти вже виконала вимоги приписів та пропозиції наданих в актах і листах.
Спільні обстеження закладів освіти державною контролюючою службою та органами місцевого самоврядування сприяють розумінню нагальних проблем, потреб та їх якнайшвидшому вирішенню.