Людям із порушенням зору
Стандартна версія
A+ A-

Проведення пероральної імунізації - сприяння епізоотичному благополуччю зі сказу

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин сказ входить у п’ятірку найбільш небезпечних зооантропонозів. Епізоотична ситуація в Україні щодо сказу напружена, але контрольована. Головним у боротьбі з цією хворобою є проведення профілактичних заходів як з боку населення (вчасні щеплення домашнім улюбленцям, уникнення контактів з потенційно небезпечними тваринами – безпритульними, хворими), так із боку органів місцевого самоврядування та причетних служб, організацій (регуляція чисельності безпритульних тварин та популяції диких м’ясоїдних, надання послуг із вакцинації тварин, проведення роз’яснювальної роботи серед населення тощо).

У природі дикі м’ясоїдні тварини, особливо червоні лисиці, є основними розповсюджувачами збудника сказу. Тому, Держпродспоживслужбою в 2023 році організовано та проведено кампанію з пероральної імунізації. Робочі групи, до яких входили спеціалісти ветеринарної медицини, лісівники, мисливці та ін., шляхом наземного розподілу розповсюдили на території 19 областей понад 3 427 726 доз вакцини. В Кіровоградській області вдалося поширити майже 49 000 принад на загальній площі 1954 км2.

Слід зазначити, що востаннє кампанія з пероральної вакцинації відбувалась у 2021 році із залученням авіатранспорту. Її відновлення, хоча й за умови розкладання приманок вручну та охоплення меншої території, збільшує гарантії створення імунітету в диких м’ясоїдних тварин (формується на 21 день після споживання та триває мінімум 1 рік).

Нагадаємо, що приманки мають вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку, всередині яких знаходиться вакцина. Вони безпечні для людини та тварин.

Довідково. Сказ – особливо небезпечне вірусне захворювання людей і тварин. Людина заражається через укус, подряпини чи ослинення хворою твариною. Потрапивши в організм, вірус сказу розповсюджується волокнами нервових клітин до головного і спинного мозку. В інфікованого розвивається судомний та галюцинаторний синдроми, параліч. Захворювання завершується летально. Тому, інфікована людина повинна звернутися до лікарні для вчасного введення антирабічної вакцини.

Print
PDF
Email

Мапа сайту

Напрямки