Людям із порушенням зору
Стандартна версія
A+ A-

Студентам коледжу про низьковольтне електрообладнання

Начальник відділу ринкового та метрологічного нагляду управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Сергій Горовой та головний спеціаліст відділу Наталія Лампіцька провели зустріч із студентами Кропивницького фахового коледжу харчування та торгівлі на тему: «Безпечна продукція на захисті споживачів. Низьковольтне обладнання – особливості маркування».

Керівник відділу зосередив увагу присутніх на особливостях здійснення державного ринкового нагляду в Кіровоградській області в умовах воєнного стану, на вимогах щодо оформлення маркування до товару та супровідних документів до них, а саме до низьковольтного електрообладнання.

Також детально зупинився на правильності оформлення накладних, сертифікації нехарчової продукції та декларації про відповідність. Спікер розкрив тему відповідальності суб’єктів господарювання згідно із законодавством про ринковий нагляд.

Наталія Лампіцька наголосила, що маркування та документація повинна бути державною мовою, розповіла про технічні регламенти щодо електрообладнання та особливості Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції України з Європейським Союзом.

Доповідачі звернули особливу увагу, що на електрообладнанні його пакуванні або ж супровідному документі має вказуватись:

  • тип, номер партії чи серійний номер або інший елемент, який дає змогу ідентифікувати електрообладнання;
  • найменування виробника/імпортера, зареєстроване комерційне найменування чи зареєстровану торговельну марку (знак для товарів і послуг) та контактну поштову адресу.

Обов’язково електрообладнання повинно мати чіткі, зрозумілі інструкцію та інформацію про безпечність.

Ще одним важливим елементом, який наноситься на електрообладнання або на його табличку з технічними даними є знак відповідності технічним регламентам. Він має бути видимим, розбірливим і незмивним. 

Наприкінці зустрічі спікерами були надані відповіді на запитання студентів.

 

Print
PDF
Email

Мапа сайту

Напрямки