Людям із порушенням зору
Стандартна версія
A+ A-

Тривають обстеження місць тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб

У січні цього року спеціалісти Кропивницького районного управління взяли участь у 23 моніторингових обстеженнях місць компактного проживання внутрішньо переміщених осіб. Всього на території Кропивницького району затверджено та функціонує 39 об’єктів для тимчасового проживання.

Під час таких обстежень фахівці перевіряють дотримання Мінімальних вимог щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення під час екстреного облаштування місць тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб у зв’язку із збройною агресією Російської Федерації, затверджених наказом МОЗ України від 31 березня 2022 року № 554, та вимог постанови Кабінету міністрів України від 01 вересня 2023 року № 930 «Деякі питання функціонування місць тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб». Зокрема оцінюється: санітарно-технічний стан систем водопостачання та водовідведення, санітарних вузлів та умивальних кімнат, надання медичної допомоги, організація харчування та питного режиму, санітарно-гігієнічного та дезінфекційного режимів, профілактичних заходів із захворюваності людей,  зберігання та поводження з побутовими відходами, проведення дезінфекційних, дезінсекційних, дератизаційних заходів тощо.

Зазначимо, що згідно з вимогами передбачається:

  • дотримання мінімальних відстаней між спальними місцями (1м) та від зовнішніх стін (0,8 м)
  • проведення провітрювання не менше трьох разів на добу, вологого прибирання - один раз на добу, дезінфекції поверхонь, до яких часто доторкаються - не менше 2 разів на добу. Вологе прибирання із застосуванням мийно-дезінфікуючих засобів проводиться не менше одного разу на тиждень
  • параметри мікроклімату приміщень повинні бути максимально наближені до рекомендованих: не нижче +18 °C при відносній вологості 30-70 %
  • організація місць для приготування їжі, зберігання продуктів та забезпечення окремих кімнат для ізоляції на випадок виникнення підозри на захворювання (ГРВІ, грип, ГКІ тощо)
  • облаштування душових (не менше ніж 1 на 50 осіб) та умивальників (1 кран на 50 осіб)
  • вода, що використовується в місцях тимчасового перебування повинна відповідати вимогам Державних санітарних норм та правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

Загалом обстежені місця компактного проживання відповідають зазначеним вимогам. Для прикладу, кухонні зони обладнані достатньою кількістю робочих поверхонь та плит, у них наявні електричні чайники, мікрохвильові печі, кухонний та столовий посуд, встановлені мийки. У приміщеннях для загального користування встановлені пральні машини та забезпечено подачу гарячої води водонагрівачами. Також обладнані місця для відпочинку.

 

За результатами моніторингових відвідувань встановлено, що попередні зауваження усунуті. Але виявляються окремі недоліки щодо дотримання санітарно-гігієнічних вимог у приміщеннях, а саме: в двох закладах на стінах наявні сліди ураження пліснявою, також в одному закладі в кімнаті дозвілля, на стелі виявлені сліди затікання атмосферних опадів, відсутні диспенсери для туалетного паперу в санвузлах, кухня не обладнана системою вентиляції, а в кімнатах, де здійснювалась заміна вікон, не завершено проведення оздоблювальних робіт (штукатурки) віконних відкосів. 
Фахівці Кропивницького районного управління надали адміністрації об’єктів рекомендації щодо усунення зазначених недоліків.

Водночас, під час обстежень місць компактного проживання внутрішньо переміщених осіб спеціалісти Кропивницького районного управління проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу з проблемних питань, профілактики гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь та інфекційної захворюваності (грип, ГРВІ, гепатит А тощо) з мешканцями закладів.

Print
PDF
Email

Мапа сайту

Напрямки