Людям із порушенням зору
Стандартна версія
A+ A-

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини завітав на Кіровоградщину з робочим візитом

В м. Кропивницький відбулася зустріч з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Дмитром Лубінцем. До наради долучився начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Ігор Бойчук. В ході обговорення робочих питань Уповноважений зазначив, що в Кіровоградській області не зафіксовано серйозних публічних випадків порушень прав людини. Особливу увагу Омбудсман звернув на роботу з внутрішньо переміщеними особами (ВПО).

 

Зазначимо, що з початку введення воєнного стану в Україні спеціалісти Держпродспоживслужби в області спільно з органами місцевого самоврядування постійно здійснюють обстеження місць компактного проживання ВПО з питань дотримання вимог щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення, а саме: умови проживання, облаштування, харчування, отримання медичної допомоги тощо, що безпосередньо впливає на стан здоров’я людей.

З 24 лютого 2022 року по 14 березня 2024 року всього проведено 904 обстеження місць тимчасового перебування ВПО на території області, в тому числі щодо усунення виявлених недоліків та виконання наданих пропозицій. Із загальної кількості обстежень при 126 обстеженнях (13,9%) було виявлено невідповідності.

Найчастіше виявлялись наступні порушення: відсутність гарячої проточної води в будівлі, обладнаних умов для особистої гігієни (душових, санвузлів, пральних приладів тощо), мереж опалення, необхідної вентиляції в приміщеннях, побутової техніки для самостійного приготування харчування ВПО.

За результатами обстежень органам місцевого самоврядування та безпосередньо відповідальним особам за місця проживання ВПО надавалися рекомендації з питань організації харчування, облаштування житлової зони, дотримання умов особистої гігієни, медичного забезпечення, дотримання протиепідемічних заходів тощо. Це питання знаходиться на постійному контролі органів влади, місцевого самоврядування та Держпродспоживслужби області.

Також Омбудсман торкнувся тематики звернень, які надходять від жителів Кіровоградської області, та наголосив на дотриманні владними установами права громадян на звернення до органів влади. Так, з початку поточного року до Головного управління Держпродспоживслужби в області надійшло 72 звернення громадян, з них 11 - через урядову «гарячу лінію». За тематикою звернення стосувалися:

захисту прав споживачів - 32;

забруднення навколишнього середовища - 12;

якості харчових продуктів - 8;

надання ветеринарних послуг, дотримання ветеринарного законодавства - 9;

порушення санітарного законодавства -5;

з інших питань – 6.

За територіальною ознакою найбільша кількість звернень надійшла з міста Кропивницького (34) та з Кропивницького району (12). Зазначимо, що подати звернення до Головного управління можна через офіційний вебсайті, заповнивши спеціальну форму за цим посиланням.

Print
PDF
Email

Мапа сайту

Напрямки