Людям із порушенням зору
Стандартна версія
A+ A-

Важливо знати! Інформування про намір встановлення вузла комерційного обліку будівлі

Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» (далі - Закон) набрав чинності 02.08.2017 року та визначає засади забезпечення комерційного, у тому числі розподільного, обліку послуг з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання та забезпечення відповідною обліковою інформацією споживачів таких послуг.

Зважаючи на актуальність питання, спеціалісти Держпродспоживслужби в Кіровоградській області звертають увагу на забезпечення контролю суб’єктами господарювання з інформування власників (співвласників) будівлі про намір встановлення вузла комерційного обліку.

Закон визначає, що вузол комерційного обліку – це вузол обліку, що забезпечує загальний облік споживання відповідної комунальної послуги в будівлі, її частини (під’їзді), обладнаний окремим інженерним вводом.

Забороняється приєднання житлових і нежитлових будівель до зовнішніх інженерних мереж без оснащення таких будівель вузлами комерційного обліку відповідних комунальних послуг.

Такими вузлами обліку обладнуються усі вводи зовнішніх інженерних мереж у будівлі, крім випадків, передбачених Законом. Місце встановлення вузла комерційного обліку визначається відповідно до будівельних норм і правил.

Вузли комерційного обліку належать на праві власності власнику будівлі. Вони приймаються виконавцем відповідної комунальної послуги та оператором зовнішніх інженерних мереж на абонентський облік протягом 14 календарних днів з дня встановлення або з дня отримання виконавцем та оператором звернення від власника (співвласників) будівлі.

Закон зобов’язує оператора зовнішніх інженерних мереж не менш як за два місяці до встановлення вузлів комерційного обліку повідомляти власників (співвласників) будівлі про намір такого встановлення та його вартість.

Порядок інформування визначено у постанові Кабінету Міністрів України від 06.06.2018 № 444 «Про затвердження Порядку інформування оператором зовнішніх інженерних мереж власників (співвласників) будівлі про намір встановлення вузла комерційного обліку».

Зокрема повідомлення доводиться до відома шляхом розміщення:

  • на офіційному веб-сайті оператора зовнішніх інженерних мереж, а у разі відсутності такого веб-сайту - на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування;
  • у загальнодоступному місці на інформаційних стендах у під’їздах будівлі.

Окрім цього, оператор інформує повідомленням в паперовому вигляді про намір встановити вузол комерційного обліку кожного власника (співвласника) будівлі протягом тридцяти днів з дня розміщення повідомлення на вищезазначених інформаційних ресурсах.
Днем отримання повідомлення власниками (співвласниками) будівлі є дата розміщення повідомлення на офіційному веб-сайті чи інформаційних стендах у під’їздах будівлі.


Власники (співвласники) будівлі протягом двох місяців з дня отримання повідомлення мають право повідомити оператору зовнішніх інженерних мереж (за своїм вибором) про:

  • згоду на встановлення вузла (вузлів) комерційного обліку на запропонованих оператором зовнішніх інженерних мереж умовах;
  • намір погодити з оператором зовнішніх інженерних мереж відмінні від запропонованих умови встановлення вузла (вузлів) комерційного обліку;
  • намір самостійно обладнати будівлю вузлом (вузлами) комерційного обліку в установленому законодавством порядку.

Спори, які виникають між оператором зовнішніх інженерних мереж та власниками (співвласниками) будівлі щодо наміру встановлення вузла комерційного обліку, вирішуються у судовому порядку.

У випадку, якщо ваші права порушили, рекомендуємо:
•    звернутися до суб’єкта господарювання – надавача відповідної комунальної послуги, котрий, у переважній більшості випадків, є оператором зовнішніх інженерних мереж;
•    надіслати скаргу за адресою: м. Кропивницький, вул. Тараса Карпи, 84 або на електронну поштову скриньку: gudpss@kr.consumer.gov.ua

Print
PDF
Email

Мапа сайту

Напрямки