Людям із порушенням зору
Стандартна версія
A+ A-

Ветеринарно-санітарна експертиза – запорука епізоотичного та продовольчого благополуччя

На базі Кіровоградської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби відбувся цикл семінарів-тренінгів з питань застосування методів лабораторного контролю при проведенні ветеринарно-санітарної експертизи продуктів тваринного та рослинного походження. До навчань долучились спеціалісти Кіровоградської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби, державних лікарень ветеринарної медицини та лаборанти державних лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи на агропродовольчих ринках області.

Цикл заходів провели з метою підвищити рівень знань та удосконалити навички з проведення ветеринарно-санітарної експертизи продуктів тваринного та рослинного походження на агропродовольчих ринках, а також поліпшити організацію роботи лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи відповідно до вимог стандарту ДСТУ ENISO/IEC 17025:2019.

 

На початку зустрічей із вступним словом виступили начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби в області Руслан Крайносвіт та директор Кіровоградської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби Анатолій Стойка. Фахівці зазначили, що для забезпечення епізоотичного благополуччя в області необхідно дотримуватись вимог щодо ветеринарно-санітарного контролю за реалізацією риби, живих тварин, птиці та продукції тваринного походження. Не менш важливими залишаються здійснення контролю за наявністю у продавців дозвільних ветеринарних документів (ветеринарна довідка, ветеринарне свідоцтво) та посилення співпраці спеціалістів лабораторії з адміністрацією ринків в частині вирішення питань щодо виявлених порушень під час реалізації продукції, порушень ветеринарно-санітарних правил для ринків та правил торгівлі на ринку.

 

В ході спілкування учасники тренінгів розглянули питання, що стосуються їхньої діяльності. Зокрема провідний фахівець із стандартизації, сертифікації та якості Л. Вовкожа розповіла про практичне впровадження в лабораторії документів системи управління на відповідність вимогам ДСТУ EN ISO/IEC 17025:2019.

Завідувач паразитологічним відділом І. Сухоребрук та завідувач бактеріологічним відділом О. Кожушко висвітлили питання про лабораторні методи діагностики трихінельозу та сибірки в умовах лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку.

Про визначення нітратів в овочах і фруктах та визначення показників якості в молоці ультразвуковим методом поінформувала завідувач хіміко-токсикологічним відділом А. Бондар.

 

Кожен із спеціалістів лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи практично проводив лабораторні дослідження за вищезазначеними показниками, підтвердивши рівень своїх професійних навичок та вдосконаливши фахові знання.

Також учасники мали змогу обмінятися досвідом у питаннях ветеринарно-санітарної експертизи та роботи агропродовольчих ринків.

На завершення циклу семінарів-тренінгів спеціалісти лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи окреслили проблемні питання та визначили пріоритетні напрямки подальшої роботи.

 

Print
PDF
Email

Мапа сайту

Напрямки