Людям із порушенням зору
Стандартна версія
A+ A-

Взаємодію державних та приватних ветеринарних установ обговорили під час круглого столу

Під головуванням першого заступника начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Андрія Багрія відбувся круглий стіл з представниками приватних ветеринарних клінік міста Кропивницького. У заході взяли участь начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби в області Руслан Крайносвіт, директор Кіровоградської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби Анатолій Стойка, начальник Кропивницького районного управління Головного управління Віктор Заброда та начальник Кропивницької районної державної лікарні ветеринарної медицини Віталій Тєльний.

Головними темами заходу стали: епізоотична ситуація зі сказу тварин безпосередньо в місті Кропивницький та в Кропивницькому районі, вжиття заходів спеціалістами приватних клінік при підозрі щодо захворювання тварини на сказ та взаємодія ліцензіатів з державними районними лікарнями ветеринарної медицини і Головним управлінням Держпродспоживслужби області.

На початку заходу Андрій Багрій коротко окреслив епізоотичну ситуацію щодо сказу тварин. Зокрема зазначив, що спостерігається зростання кількості випадків сказу як серед представників дикої фауни (лисиці, шакали, борсуки тощо), так і серед домашніх та свійських тварин (собаки, коти, ВРХ та ДРХ).

Зазначимо, що серед основних факторів погіршення ситуації зі сказу є припинення у зв’язку з повномасштабним вторгненням кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин, яка за допомогою авіатранспорту відбувалась щоосені з 2018 року. Зокрема це стосується імунізації лисиць, які вважаються основним носієм вірусу сказу.

Через значне погіршення ситуації зі сказу тварин імунізацію відновлено восени минулого року. Однак проводилась вона шляхом ручного розкладання принад з вакциною, а тому вдалося охопити лише 10% від всієї території області. Цього року пероральну імунізацію диких м’ясоїдних тварин планується провести двічі (весною і восени) та охопити майже всю територію Кіровоградщини.

Руслан Крайносвіт зауважив, що всі районні державні лікарні ветеринарної медицини Кіровоградської області забезпечені вакциною проти сказу тварин у достатній кількості. На території області фахівці лікарень постійно проводять щорічні профілактичні щеплення собак та котів. Також позитивним є наявність на території Кропивницького району достатньої кількості приватних ветеринарних клінік. Адже це сприяє охопленню профілактичними заходами більшої кількості тварин, надання поруч з державними ветеринарними лікарнями амбулаторного, стаціонарного лікування та консультування населення з питань утримання, догляду за домашніми улюбленцями.

Спеціалісти Держпродспоживслужби області наголосили на важливості взаємодії ліцензіатів з державними лікарнями ветеринарної медицини та Держпродспоживслужбою області. Зокрема в частині надання оперативної та повної інформації щодо кожного випадку підозри на сказ тварини (вид тварини, її місцезнаходження, дані про власника, контактних осіб). Адже від цього безпосередньо залежить визначення неблагополучного пункту, зони спостереження, загрозливої зони та проведення заходів щодо ліквідації сказу (проведення курсу антирабічної вакцинації для контактних осіб, здійснення дезінфекції території, де перебувала хвора тварина, та профілактичних щеплень всіх сприйнятливих тварин).

Окрім цього, для забезпечення епізоотичного благополуччя регіону важливим залишається й дотримання ліцензійних вимог та інструкцій приватними ветеринарними клініками. Так, відповідно до ліцензійних умов провадження господарської діяльності з ветеринарної практики приватні клініки повинні:

  • у разі підозри на гостроінфекційне захворювання тварини повідомляти головного державного ветеринарного інспектора
  • у разі проведення лікувально-профілактичних та ветеринарно-санітарних заходів подавати звітність та оперативну інформацію відповідній територіальній установі ветеринарної медицини
  • з метою своєчасної діагностики хвороб тварин організовувати з дотриманням вимог безпеки доставку патологічного матеріалу в лабораторію ветеринарної медицини.

Про особливості доставки патологічного матеріалу (правильне оформлення супровідного документа, використання спеціального контейнера з дезінфектантом тощо) та проведення дослідження на визначення сказу методами люмінесцентної мікроскопії та біопроби розповів Анатолій Стойка.

Print
PDF
Email

Мапа сайту

Напрямки