Людям із порушенням зору
Стандартна версія
A+ A-

З початку року в Кропивницькому районі зареєстрували понад 7 тисяч голів рогатої худоби та свиней

Механізм ідентифікації та реєстрації великої та дрібної рогатої худоби, коней, свиней забезпечує простежуваність ланцюга від вирощування тварин (їх перебування в господарстві, переміщення, забою) до виробництва та реалізації продукції тваринного походження. Це є гарантією як епізоотичного благополуччя регіону, так і безпечності харчової продукції (молоко, м’ясо, сало, субпродукти тощо) для споживачів.

Питання ідентифікації та реєстрації перебуває на постійному контролі районних управлінь Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.

Зокрема в Кропивницькому районі за 5 місяців поточного року проідентифіковано та зареєстровано 1291 голову великої рогатої худоби, що складає 30,0% до запланованого поголів’я на приплід, 3919 голів дрібної рогатої худоби, що складає 60,5 % до поголів’я та 2212 голів товарних свиней, що належать особистим селянським господарствам.

Також з метою підвищення рівня обізнаності органів місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання та населення району, спеціалісти відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Кропивницького районного управління та Кропивницької районної державної лікарні ветеринарної медицини проводять широку інформаційну кампанію щодо необхідності проведення ідентифікації тварин.

Варто зазначити, що відомості про сільськогосподарських тварин, які були проідентифіковані, внесені до електронної бази даних - Єдиного державного реєстру тварин. Завдяки йому забезпечується:

  • єдиний принцип ідентифікації та ведення державного обліку, реєстрації тварин
  • охорона території України від занесення та розповсюдження збудників хвороб
  • планування та проведення ветеринарно-санітарних заходів
  • надання споживачам оперативної та надійної інформації щодо походження продукції тваринного походження, її безпечності та якості
  • наявність інформації, яка необхідна для фізичних та юридичних осіб під час розведення, продажу та утримання тварин, їх забою та утилізації, надання послуг зі штучного осіменіння та організації виставок тварин.

Кропивницьке районне управління нагадує про те, що, у разі відмови від ідентифікації та реєстрації тварин, власники несуть відповідальність на підставі п. 6, статті 37 Закону України «Про ветеринарну медицину», згідно з статтею 1072 Кодексу України про адміністративні правопорушення у розмірі:

  • на громадян від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян,
  • на фізичних осіб - підприємців, уповноважених осіб - від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Зокрема протягом 2024 року за порушення законодавства з питань ідентифікації та реєстрації тварин державними ветеринарними інспекторами Кропивницького районного управління притягнуто до адміністративної відповідальності 24 фізичні особи на загальну суму 1326 грн.

   

Print
PDF
Email

Мапа сайту

Напрямки