Людям із порушенням зору
Стандартна версія
A+ A-

Забруднення атмосферного повітря у лютому

За результатами спостережень Кіровоградського обласного центру з гідрометеорології рівень забруднення атмосферного повітря у лютому 2024 року в м.Кропивницький характеризувався збільшенням пилу, оксиду вуглецю, незначним збільшенням діоксиду азоту, оксиду азоту, зменшенням діоксиду сірки, формальдегіду, незначним зменшенням сажі.

В м. Олександрія – характеризувався збільшенням пилу, незначним збільшенням діоксиду азоту, зменшенням сажі, незначним зменшенням діоксиду сірки.

В м. Світловодськ – характеризувався збільшенням пилу, діоксиду сірки, діоксиду азоту, оксиду вуглецю, оксиду азоту та формальдегіду.

Рівень забруднення інших визначуваних інгредієнтів був на рівні січня 2024 року.

Перебільшення середньомісячних концентрацій в м. Кропивницький у лютому спостерігалось по пилу в 1,3 рази та формальдегіду в 1,1рази. У м. Олександрія - по пилу в 1,3 рази та сажі в 1,2 рази.

Середньомісячна концентрація в м. Світловодськ спостерігалось по діоксиду азоту на рівні ГДК.

Середньомісячні концентрації інших визначуваних інгредієнтів були нижче рівня ГДК.

Результати аналізів, проведених у Центральній геофізичній обсерваторії імені Бориса Срезневського м. Києва, по важким металам у січні 2024 року в м. Кропивницький не перевищували ГДК.

У порівнянні з глобальними стандартними кліматологічними нормами по опадах (за період 01 січня 1991 р. - 31 грудня 2020 р.) в м. Кропивницький у лютому 2024 року випало 23,9 мм опадів, що в 1,2 рази менше норми (28,0 мм). Реакція опадів носила нормальний-слабо-кислий характер.

У м. Світловодськ випало 41,2 мм атмосферних опадів, що в 1,5 рази більше норми (28,0 мм). Реакція опадів носила слабо-кислий-нормальний характер.

 

Довідково. Стартував сезон активного прибирання присадибних ділянок, городів, квітників тощо, а разом із ним, незважаючи на заборони - і спалення торішного листя, соломи, сухостою та сміття.

Шкода від самовільного й неконтрольованого спалювання рослинних залишків становить велику небезпеку як для довкілля, так і для здоров’я та життя людей.

Під час спалювання листя, трави і бур’янів разом з димом вивільняються чадний газ, сполуки важких металів, пестициди та радіонукліди, що є шкідливим для органів дихання. До того ж, в траві трапляється сміття небезпечне для спалювання, наприклад, пластикові пляшки, поліетилен. Спалюючи траву в місті, ви спалюєте солі важких металів, що осіли на рослинах - такий дим отруйний, у сільській місцевості у вогні згорають залишки добрив і отрутохімікатів, утворюючи летючі токсичні органічні і неорганічні сполуки. Дим від спалювання трави подразнює очі, має неприємний запах, може викликати алергії. Крім того, вологі рослинні рештки тліють та без доступу кисню з них виділяється бензопірен, який викликає онкологічні захворювання. З димом у повітря також вивільняються діоксини, які можуть викликати проблеми з репродуктивним здоров'ям, ураження імунної системи, гормональні порушення та рак.

Як альтернативу спалюванню, для збереження здоров’я людей та навколишнього середовища необхідно застосовувати рослинні рештки для компостування, прикопування та мульчування на власних земельних ділянках, квітниках.

Print
PDF
Email

Мапа сайту

Напрямки